instagram/mac_daddyy/jakewarden

Svet make-upu už dávno nie je výsadou iba žien. Niektorí muži to so šminkami vedia tak dobre, že im ich zlaté ruky môžeme iba závidieť. A dnes ti našich 7 obľúbencov, ktorí si vybudovali celosvetové meno práve v beauty svete, predstavíme.

James Charles

James Charles Dickinson je iba 22-ročný youtuber a vizážista, ktorý už v mladom veku ukázal, ako dobre mu to s makeupom ide. Svojou šikovnosťou sa vypracoval z vizážistu v jeho rodnom Bethleheme v New Yorku, až na celebritného hollywoodskeho makeup artistu. Chcú ho nie len známe mená, ale aj beauty značky.

Viac ako 25-miliónov sledovateľov na YouTube i Instagrame svedčí o tom, že vie, ako zaujať. Aj keď, po jeho nedávnej škandalóznej kauze, stratil množstvo fanúšikov i niekoľko prestížnych spoluprác.

Bretman Rock

Bretman Rock Sacayanan, profesionálne známy ako Bretman Rock, je filipínsko-americký vizážista a youtuber. Aj on má len 22 rokov, no na Instagrame ho sleduje viac ako 16 miliónov followerov a na video platforme má viac ako 8 miliónov odoberateľov.

Svoje prvé make-up tutoriály začal zverejňovať už ako tínedžer a ľudia si ho obľúbili najmä kvôli tomu, že do svojich videí pridáva aj pre neho typickú dávku humoru.

Jeffree Star

Internetová celebrita, to je pre Jeffreeho to správne pomenovanie. 35-ročný Jeremiah Starfish začínal v online svete ako spevák a skladateľ, neskôr sa začal venovať líčeniu. Jeho kanál na YouTube funguje od roku 2006 a má na ňom viac ako 16 miliónov odoberateľov.

Na Instagrame sa pýši číslom 13,5 milióna a vďaka svojej šikovnosti a extravagantnosti vie, ako zaujať. Vybudoval si nie len silné meno, ale aj úspešnú vlastnú kozmetickú firmu.

Patrick Starrr

K TOP beauty mužským influencerom nepochybne patrí aj ďalší filipínsko-americký vizážista, Patrick Simondac. Viac ako 4 milióny na Instagrame aj YouTube, to je jeho aktuálne konto sledovateľov. Ak by sa rozdávali ceny pre kráľa kontúrovania, určite by putovala práve jemu.

31-ročný Patrick sa okrem vizážistiky venuje s vášňou aj fotografovaniu. Aj on má za sebou už viacero exkluzívnych spoluprác s tými najlepšími svetovými značkami kozmetiky.

Manny Gutierrez

Aj Manuel Gutierrez sa môže pochváliť číslom 4 milióny. Známy aj ako Manny MUA začal svoju kariéru najprv na Instagrame, neskôr prešiel aj na YouTube. Je z neho celebritný vizážista, influencer a podnikateľ.

30-ročný Manny získal niekoľko influencerských ocenení, má prestížne spolupráce a dokonca sa stal úplne prvým mužským ambasádorom značky Maybelline.

Jake Warden

Iba 19-ročný Jake Warden je vo svete označovaný za mladého beauty guru. Svoj prvý milión sledovateľov má už za sebou na Instagrame aj YouTube. V tomto svete sa začal pohybovať už ako malý chlapec, vďaka čomu sa dostal do pozornosti.

So štetcami mu to však naozaj ide. Nájdeš u neho množstvo tutoriálov, recenzií, ale aj vtipných videí, v ktorých sa často objavuje aj jeho partner.

Angel Merino

Angel je 30-ročný latinskoamerický vizážista celebrít, ktorý líči napríklad aj speváčku Arianu Grande. Pred kariérou hviezdneho make-up artistu sa živil ako tanečný lektor a tanečníkov na súťaže aj líčil, vďaka čomu sa postupne presunul do beauty oblasti.

Ani jemu sa neušli vysnívané spolupráce s kozmetickými značkami a jednu svoju aj vlastní.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty