instagram/jamescharles

Obrovský škandál sa znova odohral v hollywoodských vodách. Tentokrát sa vlna kritiky valí na celosvetovo známeho beauty youtubera, Jamesa Charlesa, ktorého kariéra padá ku dnu.

21-ročný James sa preslávil vďaka svojim makeupovým zručnostiam a jeho videokanál sleduje viac ako 25 miliónov odoberateľov. Na Instagrame ho sleduje viac ako 27 miliónov fanúšikov, pričom ide o naozaj závratný úspech. S ním však neprichádza iba sláva a peniaze, ale aj spoločenská zodpovednosť.

Práve spoločnosť pobúrili informácie o tom, že Charles prostredníctvom správ nevhodne obťažoval maloletých chlapcov.

K tomu, že dvom 16-ročným chlapcom vypisoval se*uálne správy sa samotný James nedávno aj priznal. Podľa jeho slov však nevedel o tom, že chlapci sú maloletí. Obvinenia tak boli pravdivé a následky na seba nenechali čakať. Samotný YouTube pozastavil reklamu a monetizáciu jeho videí, ktoré sú jedným zo zdrojov jeho príjmov, keďže ide o porušenie pravidiel zodpovednosti tvorcu.

Okrem video platformy prišiel James aj o ďalšiu spoluprácu. Kozmetická spoločnosť Morphe sa taktiež rozhodla rozviazať zmluvu s týmto makeup artistom, pretože ich cieľom je vytvárať pozitívny a bezpečný svet pre všetkých milovníkov kozmetiky.

Stanovisko značky Morphe

 

Zdroj: bbc.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieHot News