Instagram/posterstore, Instagram/thewhitehoneyhome

Ak miluješ interiérový dizajn či sa chystáš prerobiť svoju spálňu, určite si už aj ty narazila na BOHO štýl. Nazývaný aj bohémsky a aktuálne veľmi trendy záležitosť v oblasti bývania. Aké prvky k nemu patria a čím sa môžeš inšpirovať?

Pri tomto názve mnohých ľudí ako prvé napadne hnutie hippies a ich typické prvky oblečenia – látky a vzory, ktoré sa pretavili aj do dekorácií domácností. Je pravdou, že ich v tomto štýle môžeš naozaj nájsť.

Je známy najmä svojou svetlosťou a vzdušnosťou. Nechýbajú tu najmä prírodné materiály (slama, drevo, prútie, ratan), biela, hnedá a pastelové farby. No a samozrejme, veľa živej zelene.

Cieľom tohto štýlu je vytvoriť dojem, že v danej izbe vládne absolútny pokoj, harmónia, že z neho ide útulný pocit domova. A aké dekorácie sa využívajú najčastejšie?

Obrazy v drevených rámoch, slamené košíky, pampová tráva, drevený nábytok v hnedej alebo bielej farbe, ratanové kreslá, kreslá, prútené lustre, veľa vankúšov, obrovské vlnené deky, vzorované koberce či makramé dekorácie na steny.

Inšpiruj sa spálňami v našom výbere naozaj zaujímavého BOHO dizajnu

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife