Pravá láska vo filme
Instagram/giffoni_experience/prideandprejudice.2005

Láska je azda najsilnejší cit na svete. Vie nám spraviť obrovskú radosť, no zároveň nám aj tak ublížiť, že sa tomu žiadna fyzická bolesť nevyrovná. Krásne chvíle striedajú momenty, kedy nás život skúša a len ak je medzi dvoma ľuďmi skutočný cit, dokážu spoločne prekonať naozaj všetko. Ak tomu neveríš, pozri si náš výber nasledujúcich filmov a presvedč sa o tom, že pravá láska prekoná naozaj všetko. 

Tie ťa presvedčia o tom, že aj v tých najrôznejších situáciách a okolnostiach, ktoré ľuďom neprajú, vždy zvíťazí iba ona.

Takto vyzerá pravá láska, ktorá všetko prekoná

The Theory of Everything

Predstav si, že si mladá a máš našliapnuté na skvelú kariéru. Nájdeš si lásku svojho života, ktorej sa darí rovnako dobre. Lenže vaše šťastie sa začne míňať vo chvíli, keď jednému z vás diagnostikujú neliečiteľné ochorenie.

Presne to je príbeh Teórie všetkého, podľa skutočných udalostí, ktorý je dôkazom toho, že vo dvojici sa prekonávajú naozaj silné prekážky.

Pride & Prejudice

Pýcha a predsudok je ikonická klasika, ktorú musí vidieť (alebo lepšie i prečítať) každá z nás. Je dôkazom toho, že pravá láska si hľadala cestu bez ohľadu na to, v akej dobe či spoločenskej vrstve ľudia žili.

Aj keď boli manželstvá uzatvárané len z rozumu a pre majetok, niektorí za tú svoju skutočnú chceli naozaj bojovať. A áno, ešte nám ukáže, že predsudky treba občas zahodiť.

The Notebook

Jeden z najkrajších romantických príbehov, pri ktorom si poriadne poplačeš, keď pochopíš, aké ťažké to v živote môžu mať dvaja ľudia, ktorí sú pre seba očividne stvorení. A aj napriek tomu, že sa milujú, nie sú spolu.

Okolnosti a neprajnosť ich blízkych rozdelí dokonalú dvojicu, no ako už tušíš, láska sa nepozerá na nič. Ani čas, ktorý už prešiel.

50 First Dates

Čo ak stretneš niekoho, kto si získa tvoje srdce, zažijete skvelé rande, no na druhý deň si ťa nebude pamätať?

Presne o tomto je tento film, ktorý ti ukáže, ako veľmi vytrvalý môže byť človek, ktorý bojuje o vzťah a pozornosť toho druhého, aj napriek tomu, že oveľa ľahšie by bolo nechať všetko tak. Lenže, keď cítiš, že je to pravá láska, spravíš čokoľvek.

Pretty Woman

Nesmrteľný filmový hit je azda najlepšou ukážkou toho, že láska si nevyberá. Nevieš, kedy ju postretneš, ani to, či bude stelesnená v človeku, s ktorým máš toho toľko spoločné.

Pretty woman je ukážkou toho, že keď sa zamiluješ, nezáleží na tom, čo na to povedia iní, či ťa budú ohovárať alebo sa ti smiať, že ten druhý nie je pre teba vhodný.

How to Lose A Guy In 10 Days

Romantická komédia Ako prísť o muža za 10 dní v sebe nesie tiež silný odkaz. A to ten, že ak sa dvaja k sebe hodia, cit a vnútorný hlas to budú vedieť aj napriek tomu, že sa to obaja budú snažiť zamaskovať a zničiť.

Lenže to, čo je skutočné, sa nedá zakryť. A ani „malá“ zrada nezabráni tomu, aby si ľudia odpustili.

Along Came Polly

Riskni to s Polly je tiež starší film, no jeho myšlienka nikdy nezostarne. V tomto prípade uvidíš, že ak sa zamiluješ, dokážeš prekonať nie len spoločné prekážky, ale aj samú seba.

Možno sú dvaja ľudia odlišní a musia sa toho od seba naučiť veľa, no stojí to za tú snahu.

Ak miluješ romantické filmy a väčšinu z nich si aj videla, pokojne si otestuj svoje vedomosti v našom kvíze. Tento test preverí tvoje znalosti o obľúbených filmoch ako je Hriešny tanec, Pretty Woman či Zápisník jednej lásky, ktoré videla takmer každá žena aspoň raz v živote. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife