Niekedy sa zobudíš, tvoje vlasy sú super a netreba na nich nič meniť. No sú tu aj rána , kedy nie je všetko dokonalé. Na to, aby tvoje vlasy mali dokonalý lesk, objem a nelámali sa nepotrebuješ absolvovať najdrahšie kúry a kupovať si predražené šampóny so zaručeným účinkom.

Pripravili sme si pre teba zopár užitočných rád , tipov a trikov s ktorými sa môžeš priblížiť k dokonalým vlasom. Mysli na svoje vlasy a nie len raz za mesiac a výsledok sa čoskoro dostaví.

Čo naozaj spôsobí šampón tvojím vlasom?

Od šampónov väčšinou očakávame, že z našich vlasov dostanú nečistoty, dodajú im objem alebo ich ošetria. Pravda je taká, že mnoho šampónov na našom trhu obsahuje látky, ktoré časom vlasy oslabujú. Sú to napríklad sulfány a parabény.

 Sulfáty

V šampóne spôsobujú penenie, odmastňujú pokožku a narúšajú ochranný plášť pokožky. Ak si farbíš vlasy, dávaj si na ne pozor – vymývajú z vlasov farbu.

 Parabény

Na obaloch potravín alebo kozmetiky sú označené písmenom E. Parabény majú antibakteriálne účinky. To zaručuje, že výrobok ma dlhšiu dobu spotreby. 

Aby ste sa vyhli škodlivým látkam stačí, ak rýchlo očami prebehnete etiketu. Ak sa parabény nachádzajú v hornej časti etikety znamená to, že produkt obsahuje veľa nežiaducich látok. Ak sa naopak nachádzajú na konci etikety, výrobok obsahuje len malé množstvo parabénov alebo iných látok.

Vlasy ako slama kvôli fénu, žehličke a kulme

iron

Títo pomocníci sú pri častom a neopatrnom používaní na škodu. Zapríčiňujú poškodenie a štiepenie končekov. Ak sa ich nechceš vzdať ale tak isto nemieniš mať vlasy , ako slamu dopraj si aspoň raz za dva týždne vlasový zábal. Používaj ionizovanú žehličku a chladený vzduch pri fénovaní. Dobrou voľbou sú aj rôzne oleje a spreje, ktoré ochránia tvoje vlasy pred vysokou teplotou.

Kefa či hrebeň ?

Ideálny hrebeň má na konci zaoblené zúbky, ktoré nedráždia pokožku hlavy a je tou najlepšou voľbou pri rozčesávaní ešte vlhkých vlasov.

Kefu zvol až pri druhej fáze upravovania. Vlasy by si si mala kefovať len ak sú už suché. Kefovanie skvele prekrvuje pokožku hlavy a pomáha k odstraňovaniu odumretých častí kože a vlasov.

Ako si správne umyť vlasy?

Skús sa vyvarovať horúcej vode, tá totiž vysušuje pokožku hlavy. Suchá pokožka znamená aj viac lupín. Najlepšou voľbou je vlažná voda. Končeky znesú aj studenšiu vodu, tak získaš aj lepší lesk. Šampón používaj len na pokožku hlavy, na končeky vlasov postačí kondicionér alebo maska na vlasy.

Pitným režimom proti suchým vlasom.

Tekutiny pridávajú na kvalite nechtom, vlasom aj pokožke. Preto je najlepšie piť čistú vodu, bylinné čaje a dbať na to, aby si vypila každý deň aspoň 1,5l tekutín.

Nechaj svoje vlasy dýchať

tail

Nosíš často zopnuté vlasy a keď si dávaš večer dole gumičky , pociťuješ bolesť pri korienkoch? Vtedy je ideálna krátka masáž. Ak sa chceš vyhnúť bolestiam a lámaniu vlasov, tak si vymeň gumičku po príchode domov za veľký štipec alebo si ich nechaj rozpustené.

Pravidelne si podstrihuj končeky

Nie každá žena obľubuje návštevy u kaderníkov. Aj tebe sa určite stalo, že z plánovaného skrátenia o 5 cm sa stalo nejakým zázrakom 10 cm. Lenže rozštiepené končeky sú “smrť.” Podstrihnúť končenky aspoň raz za dva mesiace je naozaj prospešné. Tvoje vlasy sa ti poďakujú.

Kokosový olej vyrieši všetko

Škála využitia kokosového oleja je naozaj široká. Dá sa využiť pri varení ale aj pri starostlivosti o pleť alebo vlasy. Jeho pravidelné používaním sa tvoje vlasy posilnia , získajú lesk a tvoja vlasová pokožka sa zmäkčí.

Tieto jednoduché domáce kúry dodajú tvojim vlasom stratenú energiu, lesk a odolnosť.

food

Medová maska s olivovým olejom


Zmiešajte dve čajové lyžičky medu s troma lyžičkami olivového oleja. Zmes vmasírujte do vlasov, ktoré následne zabalte do igelitové vrecka alebo kúpacej čiapky. Nechajte pôsobiť 15 minút. Potom vlasy umyjte šampónom.

Vlasový zábal pre zničené vlasy


Zrelý banán popučte a pridajte pár kvapiek mandľového oleja. Vmasírujte do vlasov a nechajte pôsobiť 15 minút. Opláchnite sódovou vodou a následne použite šampón s kondicionérom.

Prvá pomoc pre vysušené vlasy


Zmiešajte lyžicu medu s polovicou pohára plnotučného mlieka. Namiesto mlieka môžete použiť aj smotanu. Vmasírujte do vlasov a vlasovej pokožky. Nechajte pôsobiť 15 minút, následne vlasy poriadne umyte bežným šampónom alebo s jemným detským šampónom.

Ak ťa trápia vysušené a polámané vlasy, tak do svojho jedálnička zaraďte tekvicové semienka, orechy, rastlinné oleje a jedzte stravu bohatú na zinok.

zdroj:mantello.co.uk

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty