Pexels/Olenka Sergienko

Vedieť o tom, že si ťa niekto neváži, je smutné. Ešte viac to človeka bolí vtedy, keď si ho neváži partner, alebo partnerka. Ako všetko zmeniť a napraviť to? Je to na tebe. Keď si ťa niekto neváži, je to preto, pretože si nevážiš ani ty samú seba.

Ak chceš, aby si ťa ľudia začali vážiť a aby si bola pre nich dosť dobrá, musíš to najprv robiť ty.

Musíš si byť istá svojimi dobrými vlastnosťami, musíš si veriť a mať zdravé sebavedomie. Niekedy je to ťažké, obzvlášť v tejto dobe, pretože na každom mieste vidíš perfektných ľudí.

Pochop však to, že život nie je perfektný a nemôžeš od neho čakať, že aj ty budeš. Napriek tomu si dosť dobrá!

Si vzdelaná, si ambiciózna, každý deň sa snažíš pre seba niečo robiť, máš hobby, ktoré ťa napĺňa, máš okolo seba skvelú rodinu a priateľov, môžeš sa hýbať a dokážeš si ísť za svojimi snami.

Nie je to dosť dobré?

Všetko záleží od uhla pohľadu. Pretože keď si myslíš, že na niečo nemáš, máš pravdu. Rovnako ako v prípade, keď si myslíš, že na niečo máš. Takže, ak nie si pre ľudí dosť dobrá, je to len preto, pretože nie si dosť dobrá pre seba.

Keď zmeníš svoje myslenie, všetko okolo teba sa zmení.

Ak sa niekedy divíš, prečo muži zostávajú pri ženách, ktoré sa nesprávajú najlepšie, je to práve preto, pretože sú sebavedomé a istota z nich žiari (nie vždy to tak musí byť).

Začni si aj ty viac veriť a upriamovať ľudí na svoje silné stránky. Keď sa ti niečo podarí, pochvál sa. Keď niečo skvelé urobíš, podeľ sa o to s ostatnými. Neustále na sebe pracuj, snaž sa vylepšiť všetky nedostatky a ver si vo všetkom, čo robíš. Vďaka tomu budeš mať zo seba dobrý pocit, budeš vedieť, že pre seba niečo robíš a budeš si samú seba vážiť.

A vieš, čo príde potom? Potom si ťa budú vážiť aj ostatní ľudia, budú sa pri tebe cítiť dobre, budeš pre nich dosť dobrá a nechajú sa tebou inšpirovať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating