V dnešnom svete, ktorý je plný umelej krásy, buď sama sebou. Snaž sa zachovať v každej situácii rovnako (a nie tak, ako si myslíš, že by sa zachoval niekto iný) a nikdy sa s nikým neporovnávaj.

No ako zistíš, že sa začínaš meniť na niekoho iného a nie si sama sebou? Vďaka týmto signálom! Ešte máš šancu to zvrátiť.

Súhlasíš s inými názormi len preto, pretože chceš, aby ťa mali ľudia radi

Najrozšírenejší a najčastejší signál toho, že nie si sama sebou. Súhlasíš s názorom niekoho len preto, pretože keď povieš „áno“ na niečo, s čím súhlasí aj on, dostaneš uznanie. Myslíš si, že keby si odpovedala podľa seba, tak by ťa nikto nemal rád a ľudia by na teba boli nepríjemní.

zdroj: Анастасия Гепп/Pixabay

Obliekaš sa podľa toho, čo sa „akože“ patrí a nie podľa toho, čo chceš

Samozrejme, jeden dôležitý faktor musíš pri obliekaní počúvať vždy: počasie. No okrem počasia sa môžeš obliekať tak, ako sa to páči tebe a vôbec si nemusíš robiť starosti s tým, čo si o tebe pomyslia druhí. Ak áno, potom nie si sama sebou a snažíš sa zo seba robiť niekoho iného.

zdroj: Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash

Tráviš čas s ľuďmi, ktorí z teba doslova vysávajú energiu

Tento signál možno nespoznáš na prvý pohľad, no je tiež veľmi dôležitý. Ak tráviš čas s ľuďmi, ktorí sú zlí pre tvoje psychické zdravie a vysávajú z teba energiu, niečo je zle. Nemusíš sa s nimi baviť len preto, pretože sú známi alebo slávni. Znovu – nerob si starosti s tým, čo si pomyslí spoločnosť. Tráv čas s ľuďmi, s ktorými si rozumieš a vždy ťa naladia pozitívne.

Stratiť samú seba v dnešnom svete je veľmi ľahké. Z každej strany na teba „vyskakujú“ reklamy, instagramové filtre na skrášlenie sa, doplnky stravy na schudnutie a mnoho iného …

Vždy buď však autentická a rob to, čo ťa baví. Nestrať svoju podstatu len preto, pretože si myslíš, že tak sa viac druhým zapáčiš. Tým správnym ľuďom sa zapáčiš určite.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.