instagram.com/diclassicx

Jeseň je ideálne ročné obdobie na to, aby si spomalila. Aby si si všímala prírodu, ktorá každý deň mení farby, aby si sa radovala z domácej zeleniny, aby si si vychutnávala teplý čaj a aby si chodila na prechádzky do prírody.

Ktoré činnosti nesmieš v októbri vynechať?

Kúpanie sa vo vani plnej horúcej vody

Ak si po dlhom dni potrebuješ oddýchnuť, kúpeľ je jasná voľba. Môžeš si dať do vody voňavú penu, olej na zvláčnenie pokožky a máš pripravený dokonalý relax.

View this post on Instagram

Happy Sunday! How is your weekend going? ❤️ . To love your body may not be the easiest thing to do. How many times have you doubted how beautiful you are or how often do you compare yourself to someone else? I probably do it more than I realize. Even though is difficult in this world full of standards, I'm learning to love myself and I do it with self care. Relaxing, taking long bath and doing skin care routine increase my confidence and my stress levels. I believe that we should show some love to ourselves and take sometime to relax. . . . #selfcare #bombbath #selflove #bookstagram # #beautycare #beautyroutine #bodyimage #positivebodyimage #bodykindness #bodypositivity #becauseofreading #bibliophile #bookaddict #bookclub #booklover #booksbooksbooks #bookworm #welovebooks #bookwormlife #contentcreator #newhobbies #coronavirusactivities #lockdown #stayhome #newnormal

A post shared by A r i ♥ (@lovestorywas) on

Navštevovanie rodiny a známych

Rodinu si nevyberáš a inú už nedostaneš. Mala by si mať všetkých rada a pravidelne im hovoriť, že ti na nich záleží. Cez jeseň môžeš svoje slová veľmi ľahko premeniť na skutky – urob starým rodičom nákup potravín, mamu pozvi na kávu a koláčik, s otcom si pozri jeho obľúbený film pri čaji a so súrodencami si zahraj spoločenské hry. Určite sa dobre zabavíte.

Zbieranie listov rôznych farieb na dekorácie

Z listov, ktoré nájdeš v prírode, si môžeš neskôr urobiť jesenné dekorácie do izby. Uspokojíš svoju kreatívnu dušu, prenesieš si kúsok jesene do bytu a nebudeš sa nudiť. Ak ťa zbieranie listov nebaví, v lese nájdeš aj niečo iné – gaštany a šišky, z ktorých si môžeš urobiť veniec. Natrafíš aj na lúčne kvety, ktoré môžeš vysušiť spolu s malými konárikmi a zapichnúť ich do vázy.

Jedenie tekvice na všetky spôsoby

Tekvica je hit jesene. Môžeš ju pripraviť na rôzne spôsoby. Existuje pečená tekvica so zemiakmi, tekvicová polievka, tekvicové pyré, tekvicový koláč a tekvicové latte. Receptov je naozaj veľa a tekvica je vďačná zelenina. Obsahuje veľa betakaroténu, draslíka a vápnika.

Zapálenie voňavej sviečky pri meditácii

Ako najlepšie spomalíš v tomto rýchlom svete? Najlepšie urobíš, ak si zapáliš voňavú sviečku, sadneš si na koberec (alebo do kresla), spomalíš dýchanie a budeš si vychutnávať okolité ticho. Túto činnosť môžeš vykonávať pokojne každý deň.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife