rodina

Rodina je v našom živote základ, o ktorý sa môžeme kedykoľvek oprieť. Vždy podrží, vypočuje a zahrnie láskou. Avšak aj samotní členovia rodiny majú svoj názor, svoje predstavy a skúsenosti. Nie vždy však vidia do všetkého. Ich názor je dôležité si vypočuť, no nenechaj si od nich diktovať svoj život.

Žijeme len raz a ako sa spomína v jednej piesni, tu a teraz. Každý sa snažíme žiť svoj život, robiť rozhodnutia, ktoré sú pre nás v danú chvíľu tie najlepšie a najlákavejšie. Dôležité je ísť si za svojimi snami a cieľmi, niekedy aj bez ohľadu na to, čo hovorí okolie, pretože môže pokaziť aj to, čo by mohlo byť tak krásne.

rodinné vzťahy
zdroj: pexels/Nicole Michalou

Áno, je pravda, že starí rodičia či rodičia majú viac skúseností, vedia, o čom je život a zažili si toho ako dobrého, tak aj zlého. Majú niekedy iný pohľad na vec a záležitosti kvôli svojim skúsenostiam. Pamätaj na to, že oni si svoj život žili tak, ako to uznali za vhodné, niektoré sny možno zahodili, nevyužili a zvolili si cestu niekedy komfortu, niekedy z neho vyšli a popálili sa.

Dôležité je vypočuť si ich rady a názory, pretože ti môžu priniesť úplne iný pohľad na vec, avšak pozor, aby ťa neobrali o niečo, čo vo výsledku môže byť pre teba to najlepšie.

Postav sa za svoj názor a rozhodnutia

Rodina a jej členovia, najmä tí naši najbližší, pre nás chcú to najlepšie. Avšak môže to byť to najlepšie, čo vidia svojím pohľadom. Ak niečo chceš, je dôležité si za tým ísť. Niekedy to môže byť náročné a pre nich možno „zrada“, musíš sa však pozerať na seba.

Občas je potrebné prekročiť svoj tieň či tieň svojich rodičov a vydať sa do niečoho úplne nového a nepoznaného. Aj teba budú formovať tvoje skúsenosti a kde by si ich nabrala, ak to neskúsiš, ak sa nepopáliš a budeš naveky robiť len to, čo je podľa nich správne.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ODZADU SK (@odzadu.sk)

Ak máš svoj názor, ak vieš, že tvoje rozhodnutie ťa urobí šťastnou a môže zmeniť tvoj život k lepšiemu, nepozeraj sa na názory iných, dokonca ani svojej rodiny. Tá ti totiž nevidí do hlavy, možno nepozná okolnosti, nevie tvoj plán a možno sa len boja.

Strach je však normálny, no nemal by nás a ani osoby, ktoré milujeme, obmedzovať v ich rozlete. Postav sa za svoj názor, vysvetli im to a ak to nepochopia, časom uvidia, že sa možno mýlili. A možno nie. No ak to vyskúšaš navždy sa budeš trápiť tým, čo by sa stalo keby …

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife