instagram/madamelena_

Najsilnejší ľudia majú zlomené srdce tak veľmi, že si to niektorí nevedia predstaviť ani raz za život. Prešli si stratou rodiča. Nezáleží na tom, za akých podmienok sa to stalo – či smrťou, alebo rozvodom. Prišli o rodiča a to z nich urobilo silnejších ľudí.

Napriek tomu, že to do ich srdca vpálilo obrovskú dieru, stále majú dosť lásky. Napriek tomu, že roky plakali a ich slzy padali na zem, sa teraz dokážu usmievať a dokonca byť oporou pre ľudí, ktorí si tým prechádzajú teraz. Títo ľudia si prešli stratou rodiča, ktorý bol pre nich ako ochranný štít – preto sa teraz snažia podporovať ostatných. Vedia, aké dôležité je mať pri sebe niekoho, na koho je spoľahnutie.

Tí najsilnejší ľudia boli vystavení dráme, na ktorú ich nikto dopredu nepripravil. Takéto udalosti v živote nečakali a nevedeli, čo majú robiť. Práve oni boli svedkami tej najväčšej straty, ktorú môže človek zažiť. Pretože láska medzi rodičom a dieťaťom je bezhraničná. Je to jediná láska, o ktorej sa dá s istotou povedať, že vznikla na prvý pohľad. Je to láska, ktorú nikto iný nemôže nahradiť.

Títo ľudia sú najsilnejší, pretože sa vedia postarať sami o seba. Vedia, že nič v živote netrvá večne a všetko si vážia. Život im kládol pod nohy bremená, no oni ich úspešne prekonali. Vedia riskovať pre toho pravého človeka, pretože vedia, že sa to oplatí a stojí to za to. Za lásku sa vždy oplatí bojovať. Oni vedia z vlastnej skúsenosti povedať, aké to je – žiť bez lásky. Aké to je – mať iba jedného rodiča a čo si človek, ktorý sa s týmto stretne, musí zažiť. Oni ale vedia aj to, že to nie je koniec sveta. Že je to len začiatok niečoho nového.

Tí najsilnejší ľudia vedia, že aj keď ich rodič odišiel, život ide ďalej.

Vedia, že je to kolobeh života, ktorý je normálny a (niekedy) potrebný.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife