Unsplash/Hannah Busing

V živote to chodí tak, že veci, ktoré máme, si nevážime. Vážiť si ich začneme až vtedy, keď ich stratíme, alebo keď spoznáme ich reálnu hodnotu.

Čítaj ďalej a uvedom si, čo všetko v živote máš.

 1. Knihy, ktoré môžeš čítať. Nespoliehaj sa len na mobil, niekedy je potrebné zobrať do rúk knihu.
 2. Zdravé jedlo. Ak nemáš vytvorený vzťah s ovocím a zeleninou, mala by si to napraviť. Najlepšia dlhodobá investícia do tvojho tela je zdravá strava.
 3. Miesta, ktoré sú bez signálu. Možno si povieš, že by si na také miesta ani nešla, no určite to aspoň vyskúšaj. Digitálny detox prospeje každému.
  zdroj: Unsplash/Drew Coffman
 4. To, že tvoj vzťah nie je perfektný. Dokonalosť nie je možná a práve to, že tvoj vzťah nie je perfektný, je správne. Partner ťa ľúbi a je k tebe úprimný, čo viac si môžeš priať?
 5. To, že máš veľa oblečenia. Nemala by si zbytočne nakupovať nové a nové kúsky, skôr by si si mala vážiť to, že nejaké máš.
 6. Dobré vzťahy s rodičmi a starými rodičmi. Aj keď sú už možno starší a nie vždy ťa baví počúvať ich reči, vždy by si za nich mala byť vďačná.
 7. Vzdelanie. Možno si niekedy na pokraji síl, možno si povieš, že by ti bolo lepšie bez vysokej školy…no uvidíš, že neskôr sa ti všetka snaha vráti.
  zdroj: Pexels/Daria Shevtsova
 8. Doma varené jedlo. Niekedy ti možno príde ľúto, že zatiaľ čo tvoji kamaráti idú jesť niekam von, ty nejdeš, pretože máš jedlo doma. Avšak, variť si jedlo doma je jednoduchý spôsob, ktorým ušetríš veľa financií a neskôr si to obľúbiš.
 9. Život na dedine. Ak z dediny pochádzaš, určite vieš, že tam vedia veci o tebe skôr, než ty sama. Mesto je skvelé, no na dedine máš veľa čerstvého vzduchu, si obklopená prírodou a je tam pokoj.
 10. Keď sa posúvaš pomaly. Zapamätaj si, že aj malý pokrok je pokrok. Môžeš byť vďačná za to, že vôbec napreduješ. Dobré veci si vyžadujú veľa času. Neponáhľaj sa.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife