instagram.com/adinistorfoto

Kamarátstvo alebo začínajúca láska? Ľúbi ma alebo je to len jednorazová známosť? Otázky, ktoré nám behajú po rozume, no bojíme sa ich vysloviť. Hráme sa, že sme nad vecou, no v noci sa trápime, pretože tie krásne chvíle s druhým človekom nám pripadajú ako niečo neuveriteľné. Toto je riešenie, ako zistíš na čom vlastne si.

Nový človek v živote, alebo starý kamarát, s ktorým sa stretávaš najprv v partii, neskôr osamote pri romantických prechádzkach. Možno kamarátstvo s výhodami, ktoré v niečo prerastá, ale ty nevieš v čo. Zrazu cítiš motýliky v bruchu a rozmýšľaš, či to ten druhý cíti rovnako.

Otázky, ktoré sa ti zrazu vynárajú ti stláčajú srdce a ty čakáš na prvý krok, na nejaké znamenie, aby si vedela, čo pre toho druhého znamenáš. Chce ma alebo som len jeho zábavka? Bohužiaľ, nie sme natoľko odvážne, aby sme ich vyslovili nahlas, a tak sa len letmo snažíme niečo naznačiť, ale tí chlapi naše signály veľakrát prehliadajú.

Ak však už nechceš žiť ďalšie týždne či mesiace v nevedomosti, v užívaní si chvíľ s ním a trápením sa bez neho, s myšlienkami v hlave, či sa stretáva s inou, že to s tebou nemyslí vážne a ťahá ťa za nos, musíš svoju otázku položiť jasne a stručne. Bez možnosti kľučiek.

Otázka znie: „Bude z toho niečo viac, alebo je to len láska na krátko?”

Táto otázka ti totiž zachráni nie len prebdené noci, nezastaviteľné myšlienky, búšiace srdce pri každom romantickom geste a zlé pocity pri tých kamarátskych, ale aj zlomené srdce. Či už na tú otázku odpovie kladne alebo záporne, ty si zanecháš tvár odvážnej a priamej ženy, ktorá vie, čo chce, ktorá sa nebojí opýtať, a ktorá sa nechce trápiť. Na druhej strane, keď už budeš vedieť, ako si na tom, bude ľahšie si zadeliť svoj voľný čas a vlastne aj svoje city.

AVŠAK! Nedávame ti falošnú nádej, ani ti nechceme motať srdce, ale aj z letnej lásky na týždeň sa môže vyvinúť krásny a plnohodnotný vzťah, ktorý síce nezačal ako vzťah, ale čas ktorý spolu strávite vám ukáže, prečo vás osud spojil. Možno už aj počas tých pár dní pochopíte, že toho máte veľa spoločného a čas, ktorý spolu trávite je pre vás drahocenný. Jedno však maj na pamäti.

Svoje srdce si chráň a ustráž svoj charakter. Nedovoľ žiadnemu chlapovi, aby sa s tebou zahrával. Radšej vedieť hneď na začiatku, že to skončí, ako byť neskôr zlomená.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating