Pexels/Rio Kuncoro

Prepáč. Ospravedlňujem sa ti. Moja chyba. Krátke a výstižné slová, ktoré sa však akosi veľmi ťažko vyslovujú. Nechceš ich vysloviť z tvrdohlavosti? Bojíš sa, že ukážeš svoje slabé miesto? Alebo ťa iba nepustí ego? Nech si už myslíš čokoľvek, vedz, že práve tieto slová môžu všetko uľahčiť.

Veď koľko vecí by sa obrátilo v dobro, koľko problémov a nezhôd by sa vyriešilo, koľko času by sa ušetrilo, keby sme si vedeli priznať chybu? Keby sme poprosili o odpustenie a zabudli na to zlé, mohli by sme ďalej kráčať s čistým svedomím. No zdá sa, že ľudia radšej zaťažia svoju myseľ a dušu, akoby mali pred niekým ukázať, že pochybili.

No ak sa naozaj máš za čo ospravedlniť, ak máš dôvod povedať prepáč, neboj sa ho vysloviť. Týmto jedným čarovným slovíčkom dokážeš zázraky, nehovoriac o tom, že preukážeš svoju vyspelosť a zmysel pre spravodlivosť.

Obzri sa do svojej minulosti. Koľko vzťahov by bolo teraz iných, keby si dokázala priznať svoju vinu? Keby si odhodila svoje ego, šla a povedala to slovíčko? Možno by si stále mala tú priateľku, čo kedysi. Možno by sa ten vzťah neskončil tak škaredo. Možno by ti nebolo ľúto, že si sa neospravedlnila, keď tu ten človek ešte bol, …

Je to slovo, ktoré má neskutočnú moc meniť veci k lepšiemu. A aj napriek tomu sa ho tak veľmi bojíme vysloviť. Bojíme, hanbíme, bojujeme s ním, … Občas Častokrát je to ale to najlepšie, čo môžeš urobiť. A radšej skúsiť, ako sa nechať navždy hrýzť svedomím.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife