Photo by Joe Gardner on Unsplash.com

Vieš veľmi dobre, že je pre teba ten nesprávny. Vieš veľmi dobre, ako sa k tebe správa.

Vieš, že by si ho mala nechať ísť, no aj tak si ho držíš vo svojom živote. Snažíš sa ospravedlniť jeho správanie, pretože vieš, že sú to len výhovorky. Vieš, že keby s tebou niekam chcel ísť, tak pôjde. Vieš, že ak by ťa chcel vidieť, tak by k tebe prišiel aj o polnoci. Vieš to, no aj tak robíš úplne niečo iné.

O toľkých veciach v tvojom živote môžeš povedať, že nefungujú. Napríklad aj v tom, že si povieš, že ho už nebudeš ľúbiť. Povieš si, že mu už nenapíšeš. Povieš si, že ho už nebudeš volať na kávu alebo víno. Povieš si, že sa o neho už nebudeš zaujímať.

No napriek tomu to urobíš. Urobíš to toľkokrát, koľko budeš chcieť… a vieš prečo? Pretože ho miluješ. Miluješ ho a ani nevieš prečo. Vryl sa ti pod kožu tak, ako to žiaden iný muž nedokázal. Ospravedlňuješ to tým, že je on iný.

zdroj: Photo by Neonbrand on Unsplash.com

Poviem ti pravdu. Je iný – je ten zlý. Je to presne ten muž, ktorý si ťa nezaslúži, pretože si dobrá a láskavá žena. Vôbec si ťa neváži a všetky tvoje pokusy o zblíženie pokrčí ako papier a zahodí do koša.

A čo robíš ty? Nemôžeš si pomôcť, miluješ ho ešte viac. Je to zvyk, ktorý si si vytvorila. Tento zvyk sa pomaly mení na zlozvyk a ty sa ho nevieš zbaviť.

Takto sa cítiš, keď miluješ niekoho, kto je pre teba toxický. Takto sa cítiš, keď nevieš pustiť niekoho, kto ti spôsobuje nešťastie. Máš vo svojom vnútri niečo, čo ti našepkáva, že to nie je správne, no aj tak to všetko robíš. Vieš, že ho budeš milovať rovnako, nech je akýkoľvek.

Ale raz, keď sa pre teba stane spomienkou, ho budeš ľúbiť už iba na fotke…

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating