Photo by Angelo Pantazis on Unsplash & Photo by Retha Ferguson from Pexels

Leto je čas, kedy svoje nohy s radosťou odhaľujeme a nechávame vyniknúť v obľúbených šatách. Každá žena sa chce pochváliť krásnymi nohami, no chĺpky či zlé oholenie, nám tú predstavu občas kazia. Ak sa chceš vyhnúť podráždeniu a nehanbiť sa, musíš dodržiavať 3 základné pravidlá.

Poriadny píling je základ

Najdôležitejším bodom je pravidelné pílingovanie nôh. Vďaka nemu sa zbavíš starej a odumretej časti kože, ktorá spôsobuje suché miesta, na ktorých sa pokožka olupuje, a tiež aj zvyškov opaľovacích prostriedkov a inej kozmetiky.

Nie len, že si tak povrch vyhladíš, ale aj premasíruješ nohy, ktoré sa lepšie prekrvia. Taktiež zabrániš tomu, aby chĺpky zarastali, čo ti uľahčí samotné holenie. Ak máš píling jemnej konzistencie, pokojne ho použi pred každým umývaním. Ak ho hrubšie zrnitý, stačí 2-3x týždenne.

zdroj: Free photo from Pexels

Spôsob holenia je dôležitý

Ak sa ti zdá, že tvoje holenie nemá výsledky, aké by si očakávala, je možné, že to robíš zle. Nohy môžeš podráždiť a nechať nepríjemne zarastať, ak si ich prechádzaš žiletkou až príliš často. Taktiež nezabúdaj na pravidlo v protismere rastu.

Vyskúšaj tiež rôzne formy produktov na holenie – taká pena na holenie je rozhodne lepšia ako tvoj sprcháč. V obchodoch nájdeš rôzne verzie napríklad s avokádovým olejom či na citlivú pokožku.

Ďalšou možnosťou je vyskúšať iný spôsob – epiláciu či depiláciu namiesto holenia. Keď raz vyskúšaš, budeš vedieť lepšie, ako by si mala o tom iba počuť. Nájsť si ten správny spôsob ti uľahčí prácu.

Nikdy nezabudni hydratovať

V lete je obzvlášť dôležité, aby si nezabúdala na poriadku dávku výživy a hydratácie. Nie len, že zabrániš vysušovaniu svojej pokožky, ale hydratované nohy vyzerajú viac upravene, zdravšie, lesklejšie. Zároveň by si sa daným produktom mala chrániť aj pred slnečným žiarením, takže by nebolo na škodu, ak by obsahoval aj SPF.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty