pexels.com

Aj tebe sa už stalo, že si zdupkala zo vzťahu kvôli tomu, lebo si mala strach? Nedovoľ to, lebo môžeš prísť o naozaj dobrého a milujúceho partnera.

Zamilovaný chlapec

Bol do nej zamilovaný. Ako naozaj zistíš, že ťa chlapec miluje? Tým, že mu na tebe záleží. Zaujíma sa o teba. Pýta sa, ako si sa mala, čo sa ti stalo, až po nejakej dobe sám vycíti, že sa s tebou niečo deje. Chcel byť jej oporou. Jej pravou rukou.

zdroj: pexels.com

Chcel získať jej srdce a robil všetko preto, aby ho mal. Opantával ju slovami, pohľadmi aj bozkami. Opantával jej hlavu a neskôr aj srdce. Na perách jej vytváral úsmev a snažil sa byť niekým, kto jej vymetie z hlavy blbosti, ale zároveň ju rozčaruje, vďaka sebe.

Bez citov a emócie

Dal jej všetko, čo dievča od chlapca môže žiadať a ona namiesto toho, aby si jeho srdce zobrala, ho zahodila a dopichala nožmi. Zničila ho.

Nechápal to. Však pre ňu urobil všetko! Bol tu pre ňu, keď jej bolo najhoršie. Bol tu pre ňu, keď plakala, keď nenávidela svet, v ktorom žije, keď nenávidela všetkých okolo nej, ktorí žijú ten život s ňou! Bol pre ňu všetkým, čím sa mohol stať.

zdroj: pexels.com
Stal sa pre ňu strážnym anjelom. Anjelom, ktorý mal o ňu strach. Ktorý sa o ňu obával a dával svoj strach o ňu najavo. Stal sa niekým, kto sa dotkol jej srdca. Pomaly, po maličkých krokoch sa tam približoval, pričom ona si to ani neuvedomovala. Neuvedomovala si, že ju miluje.

Skutočná láska

Miloval jej smiech. Miloval jej oči. Miloval, ako sa za každú cenu snažila z neho vymaniť to zlé a nahradiť to tým dobrým. Nechápal, ako môže byť niekto tak dokonalý a zároveň tak zničený ako ona. Nechápal, ako môže byť niekto tak silný a zároveň tak ukrutne slabý ako ona. A nechápal ani to, prečo si jej srdce nikdy nezíska.

Zniesol by jej aj modré z neba, jej to ale nestačilo. Čo vlastne od neho chcela?! Dával jej všetko a zároveň nič. Snažil sa o niečo, čo by nikdy nefungovalo. Snažil sa pohnúť vesmírom, ktorým nikdy, nikto pred tým nepohol. Aká bola šanca, že práve on uspeje? Žiadna.

zdroj: pexels.com

Snažil sa. Ako povedala aj ona, snažil sa až príliš. A zistil to aj on sám, keď na nej videl, ako veľmi jej na ňom záleží. Napriek tomu, že vedela o jeho citoch k nej, užívala si to s inými a jeho ignorovala. Ako kus smetí. Tu ležala odpoveď, na ktorú tak dlho čakal.

Mala strach z lásky, ktorá by ju v ten správny čas zničila. Mala strach z neho, z ktorého láska, by ju po čase zmenila. Mala strach odkryť svoje srdce, lebo mala pocit, že aj pri najmenšej prekážke ho zavrie a už nikdy neotvorí. A tak on konečne a rozumne prišiel na to, že nemá význam ďalej sa snažiť. Zistil, že najlepšie je skončiť a už nikdy sa k láske k nej nevrátiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife