Unsplash/Becca Tapert

Rande nie je záležitosť len prvých mesiacov vzťahu. Je to činnosť, ktorú by si s priateľom mala robiť často. Pravidelne randiť aj v dlhodobom vzťahu je dôležité – pomôže vám to udržať romantiku vo vzťahu, môžete sa rozprávať bez rušivých elementov a spomínať na to, aké to bolo, keď ste riešili len to, kto ľúbi viac. Okrem toho vás to prinúti spomaliť, čo je v dnešnej dobe (niekedy) riadne umenie.

V týchto dňoch nie sú možnosti na to, aby si išla s priateľom na romantickú večeru a do kina. Je tak oveľa ťažšie nájsť niečo, čo by sa dalo považovať za rande. Tu je pár tipov:

Domáce kino s večerou

Nemôžete ísť spolu von, no doma vám nič nebráni. Objednajte si pizzu, iné obľúbené jedlo, alebo si uvarte niečo spoločne a vyberte si film, ktorý chcete pozerať. Obývačka sa dá rýchlo premeniť na útulné miesto, ktoré bude plné romantiky a dobrej nálady.   

zdroj: Photo from Cottonbro on Pexels.com

Spoločenské hry

Začali dlhé jesenné dni, tak prečo sa nudiť pri televízii? Uvarte si čaj/ kávu/ varené víno, zapáľte si voňavú sviečku a vytiahnite spoločenské hry. Zažijete zábavný večer, zasmejete sa a váš vzťah sa utuží. 

zdroj: Photo from Cottonbro on Pexels.com

Spoločné varenie/pečenie

Máte s frajerom jedlo, ktoré ste vždy chceli pripraviť, no báli ste sa? Teraz je ten správny čas. S priateľom si vypnite telefóny a zatvorte sa v kuchyni. Možno sa ti zdá recept zložitý, no uvidíš, s pomocou tvojho priateľa to bude jednoduché. Nezáleží na tom, čo si vyberiete – môže to byť hlavné jedlo, koláč, likér, polievka, alebo niečo exotické.

zdroj: Photo from Karolina Grabowska on Pexels.com

Vedomostné kvízy

Aby tvoj priateľ nepovedal, že sú toto všetko činnosti len pre ženy, navrhni niečo z jeho oblasti a urobte si doma kvíz. Či už sa zaujíma o futbal, počítačové hry, fitness, hokej, autá…v každej oblasti sa nájde niečo zaujímavé. Otázkami si rozšírite vedomosti, otestujete sa a strávite spolu príjemný večer, ktorý bude plný informácií. Ak tvoj priateľ nebude namotivovaný, stanovte si za výhru odmenu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating