unsplash.com

My ženy si často kladieme túto otázku. Vieme si však na ňu aj odpovedať? Koľkokrát sme si nevedeli určiť priority vo vzťahu, koľkokrát sme ani nevedeli, čo očakávame od nášho vzťahu. Chceli by sme lásku, dôveru, objatie. Chceli by sme večerné pohladenie a povzbudivé slová po ťažkom dni. Dočkáme sa ich niekedy?

Žijeme v uponáhľanej dobe, nestíhame žiť náš život tak, ako by sme chceli. Nestíhame budovať vzťahy, ktoré stoja za to. V dlhoročných vzťahoch chýba iskra a v krátkodobých dôvera. Vzájomná úcta a rešpekt sú vo vzťahu nevyhnutné. Nepodceňujte svojho partnera, nedávajte mu pocítiť, že je možno horší kuchár ako vy, podporte ho, pochváľte ho, a oceňte jeho snahu. Často nie je dôležitý samotný výsledok ale snaha, ktorú bol schopný obetovať iba preto, aby vám spravil radosť. Vážte si ho, že ho máte.

View this post on Instagram

@globalmaninfluence

A post shared by Global Man Influence (@globalmaninfluence) on

Mnoho vzťahov vzniklo z priateľstva. Hovoríte si: ,,Nie, nikdy sa nedám dokopy so svojim najlepším kamarátom.“ No väčšina šťastných vzťahov vznikla práve z priateľstva. Viete sa skvelo porozprávať, zdieľate spoločné názory a trávite spolu veľa času? Možno sa z vášho priateľstva vyvinie vzťah plný lásky a porozumenia, ktorý vydrží roky.

Vzájomná podpora. Keď nás niečo trápi, nedarí sa nám v práci alebo škole, obraciame sa na nášho partnera. Zverujeme sa mu so svojimi problémami a hľadáme v ňom oporu. Pokúste sa aj vy byť oporou pre vášho partnera. Nespoliehajte sa stále len vy naňho, ale ukážte mu, že aj on sa môže spoľahnúť na vás. Povedzte mu, že ste tu preňho. Každý deň, každú minútu, pretože on je súčasťou vášho života.

Prejavte mu svoju lásku. Niekedy povieme ľúbim ťa len zo zvyku a nepremýšľame nad významom tejto vety. Nájsť v živote človeka, ktorý vás miluje a vy milujete jeho, vybudovať si silný vzťah. Neberte to ako samozrejmosť. Nie každý človek má v živote takéto šťastie. Ukážte partnerovi, že ho milujete, prekvapte ho, spravte si pekný spoločný večer a vážte si každú spoločnú minútu. On je človekom, ktorý bude pri vás stáť v dobrom aj v zlom. Buďte aj vy týmto človekom preňho.

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating