Instagram/about.desiree

Existujú dva typy párov, ktoré sa chystajú na svadbu. Tie, ktoré sú spolu už niekoľko rokov a svadbu berú ako niečo, čo by sa patrilo urobiť. Predsa len už spolu dlhý čas žijú a každý ich berie tak, ako keby už svoji boli. A potom sú tu dvojice, ktoré sa zasnúbili po niekoľkých mesiacoch a ešte sa poriadne ani nestihli spoznať. Navštevujú sa len jeden u druhého a spoločné bývanie si spolu nevyskúšali.

To ale môže byť pre niektoré páry kľúčovým problémom po svadbe. Ak s niekým žiješ a bývaš, je to úplne iné, než keď sa len navštevujete a prespíte u seba, no ráno si ide každý svojou cestou. Spoločné bývanie môže mať pred svadbou aj určité výhody. Spísali sme pre teba 3 tie najdôležitejšie.

Zistíte, či si spolu naozaj rozumiete

Najdôležitejšie zo všetkého je, že sa naozaj dobre spoznáte a zistíte, či vám to spolu naozaj klape, či si rozumiete a či si viete spolu predstaviť spoločný život. Niekedy sa, bohužiaľ, môže stať, že narazíte na istú nekompatibilitu a bola by škoda, ak by ste na to prišli až po svadbe.

Niekedy stačí aj mesiac či dva spoločného bývania. Práve tie začiatky bývajú najväčšou zmenou, ktorá sa vo vzťahu odohrá. Ak nebudete pociťovať žiadne problémy, smelo do toho.

Spoznáte zlozvyky toho druhého

Na začiatku vzťahu máme väčšinou nasadené ružové okuliare a nevšímame si chyby toho druhého. Počas spoločného bývania ale odhalíte všetky svoje a partnerove zlozvyky. Ak spolu dokážete zostať aj napriek tomu, že nie všetko je dokonalé, je to skvelý znak toho, že vám to spolu bude fungovať aj po dlhom čase.

Zistíš, či sa na neho môžeš spoľahnúť

Vzťah nie je len o tom peknom. Je aj o povinnostiach a veciach, ktoré treba urobiť. Pri spoločnom bývaní aspoň zistíš, či je priateľ ochotný ti pomáhať. Nejde len o domáce práce, aj keď ochotu by mal preukázať aj po tejto stránke.

Ide tiež o to, či ťa dokáže podporiť v ťažkých časoch, utešiť v tých smutných a taktiež či sa spolu dokážete tešiť zo svojich vzájomných úspechov. Ak sa môžete jeden na druhého spoľahnúť, aj hviezdy sú vám naklonené a môžete začať plánovať svadbu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating