Zomrel známy spevák

V sobotu 22. júna zomrel známy slovenský spevák, ktorý pôsobil aj v susedných Čechách. O smutnej udalosti informuje web operaslovakia.sk, ktorý oslovila rodina zosnulého hudobného velikána. 

Náš šoubiznis sa v posledných mesiacoch otriasa v základoch. Zatiaľ, čo nepretržite pokračuje baby boom, prichádzajú aj smutné správy. Pred pár dňami do umeleckého neba odišiel bubeník Milan Hredzák zo slovenskej kapely Ladies & Genitals. Na konci apríla sme sa dokonca dozvedeli o smrti hudobnej legendy Dušana Grúňa. A práve pred pár dňami zomrel ďalší slovenský velikán.

Náš svet opustil slovenský spevák s nezabudnuteľným hlasom

Web operaslovakia.sk 24. júna ako prvý prišiel so správou, že vo veku nedožitých 75 rokov zomrel spevák Alojz Harant. Pôsobil na Slovensku či v Čechách. Žil v Bratislave a narodil sa v kysuckej obci Raková.

K hudbe mal vzťah už od detstva. Stretával sa s ňou odmalička, keďže jeho otec bol organistom a mamina spievala ľudové piesne. Vyučil sa za obrábača kovov v škole na Morave, no jeho cesta k opernému spevu bola kľukatá.

Alojz podľa portálu operaslovakia.sk pracoval ako kurič, frezár, dláždič, umelecký aranžér, maliar natierač a mnoho iných. Spával v parkoch a neskôr býval v prenájme u jednej pani.

Jeho hudobným vzorom bol Karel Gott, ktorého spev na začiatku kariéry rád napodobňoval. Keď prvýkrát počul spievať Petra Dvorského, ktorého veľmi obdivoval, rozhodol sa stať operným spevákom.

„Už si ani nespomínam, čo všetko som urobil preto, aby som mohol študovať spev. Bol som rozhodnutý urobiť všetko pre to, aby som spieval v divadle. Pracoval som ako robotník a pol roka to bola práca v divadelných dielňach, než som nastúpil do zboru SND. Tak som privoňal k doskám opery,“ uviedol svojho času známy spevák, o čom píše operaslovakia.sk.

Pozostalým vyjadrujeme úprimnú sústrasť!

Zdroj: operaslovakia.sk

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News