Nová skladba od slovenského speváka Martina Císara, ktorá hovorí o tom, aké je dôležité, byť sám sebou, má nový lyrics videoklip.

Energická pieseň I´ll Never Be je venovaná všetkým ľuďom, ktorí čelia tlaku spoločnosti alebo vyčnievajú z radu či sú terčom posmechu a urážok. Výnimkou nebol ani Martin Císar, ktorý sa priznal, že aj on bol obeťou šikany. „Niekedy by sme povedali, že šikana je skôr záležitosťou základných škôl, kde ide o deti. No dnes je všetko inak. Šikana sa týka aj rôznych interpretov. Ľudia vnímajú skladby veľmi povrchne. Sledujú, kto ma aké oblečenie, kto ako vyzerá, kto má akú postavu a pod. Na základe toho im často uniká samotná pointa piesne. Tiež som si sám prešiel tým, že ľudia viac riešili moju postavu ako samotnú pieseň alebo môj výkon. A práve aj to je dôvod, prečo som sa v tejto piesni rozhodol venovať práve hejtom a šikane. Je dôležité, aby ľudia nepodľahli tlaku a zostali sami sebou aj napriek tomu, že budú za to možno kritizovaní.“ 

Talentovaný spevák sa snažil zachytiť autentickosť deja, a tak natáčal na telefón. Účinkovania sa zúčastnili jeho najbližší kamaráti zo súkromia, ale aj dobrí  známi zo speváckej brandže, medzi ktorými nechýbali speváčky Tereza  Mašková, Nicky Mack či Barbora Hazuchová s priateľom, klaviristom Marekom Masarikom. Svoju pasáž do klipu nakrútila aj autorka skladby Elis Mráz, stylistka Andrea Ziegler, vizážistka Jana Karcolová a ďalší. „Chcel som zachovať reálnosť a pointu piesne a na základe toho som oslovil mojich kamarátov, ľudí s ktorými som spolupracoval, o ktorých viem, že si prešli určitou šikanou alebo ma podporovali, keď som si ňou prechádzal ja. Ich úlohou bolo stotožniť sa s textom a natočiť sa na mobil ako spievajú moju pieseň, následne sme sa z toho nakoniec posnažili spraviť koláž,“ vyjadril sa slovenský spevák.

Hudbu aj text k novinke napísala Císarovi na mieru skladateľka, textárka a speváčka Elis Mráz. Skladbu so silným odkazom pritom dvojica vytvorila a nahrala iba za jeden deň. O finálny master a mix sa postaral český producent Ondrej Žatkuliak z pražského štúdia Rooftop. O finálny vizuál, strih a titulky k videoklipu sa postarala Monika Mátéová.

Talentovaný Slovák verí, že svojim poslucháčom odovzdá nasledovné poslanie: „Chcem, aby sa ľudia navzájom rešpektovali, aby sa vedeli aj pochváliť, nie len kritizovať. Aby bol každý sám sebou, robil to, čo ho napĺňa a nebál sa ukázať svetu svoje pravé ja.“

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.