Zomrel spevák Dušan Grúň

Rodina, priatelia a každý, kto miloval jeho tvorbu, sa dnes prebúdza do smutného rána. Vo veku 81 rokov zomrel spevák a autor slovenských hitov. Tento umelec posledné dni bojoval s ťažkým zápalom pľúc a zlyhávali mu orgány, informujú Plus jeden deň a Nový čas pre ženy. Smutný status sa objavil aj na Facebooku.

Zomrel legendárny spevák

„S hlbokým zármutkom oznamujeme, že dnes, 22.4.2024, v skorých ranných hodinách o 5:05 zomrel spevák Dušan Grúň – v bratislavskej nemocnici potom, čo ho hospitalizovali a uviedli ho do umelého spánku dňa 11. 4. 2024 – zlyhanie orgánov,“ informuje Anna Olvecká, o čom píše Pluska.

Už viac ako týždeň ležal na JIS-ke v nemocnici. Bolestivú správu potvrdila aj jeho manželka Majka Grúňová. Fanúšikovia sa to dozvedeli na sociálnej sieti Facebook. „Priatelia. Modlite sa prosím za mňa, je so mnou zle, lúčim sa s vami,“ znel smutný status na Facebooku, na fanúšikovskom profile Dušana Grúňa.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Smotánka (@smotanka_official)

Zaspieval si aj s ďalšími legendami

Poznať ho môžeme z rádií či televíznych staníc. Poslucháči a diváci si ho taktiež môžu pamätať ako človeka, ktorý vedel hrať na viacero hudobných nástrojov.

Naspieval skladby, ktoré možno poznáš aj ty, ako napríklad Plavovláska, Starý rodinný dom, Butterfly, Kde si bola, Keď hrmelo či Nalej mi vína, Malvína.

Dušan Grúň si takisto zaspieval s Janou Kocianovou, Oľgou Szabovou a tiež aj s českými spevákmi Karlom Gottom, Waldemarom Matuškom a Helenou Vondráčkovou.

Ako napísal Plus jeden deň, v júli 2023 Dušan Grúň nečakane a náhle zrušil aj svoje vystúpenie. Dôvodom bolo vyčerpanie. Rodina jeho zdravotné ťažkosti držala v tajnosti.

Všetkým pozostalým vyjadrujeme úprimnú sústrasť!

Zdroj: Plus jeden deň, Nový čas pre ženy, Facebook/Dušan Grúň

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News