10 najväčších hitov rokov 2000

Niektoré sa hrávajú dodnes, iné po „5 minútach slávy“ zapadli postupne prachom. Reč je o hudobných pokladoch, ktoré v prvých rokoch milénia valcovali rádiá a rebríčky. Počúvala si tieto songy aj ty alebo je to pre teba „doba dinosaurov“? Otestuj sa, či poznáš 10 najväčších hitov!

Ak si vyrastala na začiatku milénia alebo si nebodaj v tomto období prežívala najlepšie študentské časy, uhádnuť meno interpreta nasledujúcich 10-tich skladieb bude pre teba hračka. Či žeby nie? Prever svoju pamäť!

V roku 2002 ovládol hitparády song Asereje. Ktorej skupine patrí?

Správne! Nesprávne!

Las Ketchup je dievčenská skupina, ktorej členkami sú Pilar, Lola a Lucia Munozové. Sestry pochádzajú z hudobnej rodiny, ich otec je populárny španielsky flamengo gitarista.

Ktorú skupinu v roku 2002 spoznal svet vďala songu How You Remind Me?

Správne! Nesprávne!

Ide o kanadskú rockovú skupinu Nickelback, ktorej lídrom je spevák Chad Kroeger.

V rovnakom roku vyšiel aj ďalší skvelý hit Wherever You Will Go. Ktorá kapela ho spieva?

Správne! Nesprávne!

Americká skupina bola založená v roku 1996 spevákom a gitaristom Alexom Bandom a gitaristom Aaronom Kaminom. The Calling vydali len dva albumy, druhý s názvom Two vyšiel v roku 2004.

Vieš, ktorá skupina obsadila v roku 2004 prvé priečky hitparád s piesňou This Love?

Správne! Nesprávne!

Americká pop rocková skupina na čele so spevákom Adamom Levinom je známa dodnes. Maroon 5 sú držiteľmi troch ocenení Grammy či troch cien American Music Awards.

Písal sa rok 2003, keď sa všetky kluby ozývali skladbou In Da Club. Vieš, komu patrí?

Správne! Nesprávne!

50 Cent je podľa magazínu Billboard šiesty najlepší umelec 2000 – 2009 desaťročia, štvrtý najlepší mužský umelec a taktiež tretí najlepší raper po Eminemovi a Nellym. Hit In Da Club napísal za 45 minút.

Ktorej speváčke patrí hit Unwritten, ktorý si v roku 2006 spievali úplne všetci?

Správne! Nesprávne!

Unwritten je aj názov debutového albumu Natashy Bendinfield, ktorý nahrala v roku 2004. Zaznamenal svetový úspech - predalo sa z neho parádnych 2,5 milióna nosičov.

V rovnakom roku chytila všetky baby za srdce skladba You’re Beautiful. Spomínaš si na jej interpreta?

Správne! Nesprávne!

James Blunt patrí dodnes k najúspešnejším britským spevákom. Vo februári oslávi neuveriteľných 50 rokov, pričom o niečo neskôr ho budeš môcť vidieť aj naživo. 6. marca vystúpi na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

Vieš, kto v roku 2004 roztancoval svet hitom Yeah!?

Správne! Nesprávne!

Skladba Yeah! sa nachádza na Usherovom najúspešnejšom albume The Confessions z roku 2004, ktorý získal diamantové ocenenie spoločnosti RIAA a tiež sa stal najrýchlejšie sa predávaným R&B albumom. Celosvetovo sa z neho predalo 20 miliónov kusov.

Ktorá speváčka v roku 2007 naspievala song Big Girls Don’t Cry?

Správne! Nesprávne!

Ide o najúspešnejší singel prvého sólo albumu The Dutchess speváčky Fergie, ktorá je známa aj ako bývalá členka zoskupenia The Black Eyed Peas.

Ktorá skupina ovládla leto 2003 hitom Dragostea Din Tei?

Správne! Nesprávne!

Ikonický hit patrí moldavskému chlapčenskému triu O-Zone, ktoré vzniklo ešte v roku 1998. V tom čase sa mu podarilo preraziť najmä v Rumunsku. V roku 2005 sa skupina rozpadla.

10 najväčších hitov nášho detstva: Pamätáš si, kto ich naspieval?
POHORELA SI
Ajaj. Zdá sa, že piesne, ktoré sa ozývali rádiami tesne po roku 2000, ti vôbec nie sú blízke. Zrejme nejde o hity tvojho "mládi".
DOBRÝ PREHĽAD
Pomerne slušný výsledok. Vyzerá, že sa v hudbe fakt vyznáš!
MÁŠ DOKONALÚ HUDOBNÚ PAMÄŤ
Geniálne! V hudbe si ako doma a zdá sa, že hity zo začiatku milénia sú tvojmu srdcu naozaj blízke.

Rada si preveríš svoje znalosti v rôznych oblastiach? Ak áno, máme pre teba množstvo ďalších kvízov. Napríklad v tomto si prídu na svoje všetci milovníci filmov. Myslíš, že dokážeš správne určiť film na základe jedinej hlášky?

TU zas môžeš otestovať svoje kulinárske schopnosti. Trúfaš si uhádnuť o aké jedlo sa jedná len na základe ingrediencií?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieKvízy