sociálne siete
Pexels/cottonbro studio, Antoni Shkraba

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Sociálne siete sú pre niektorých ľudí pomaly viac ako kyslík. Zdieľajú tam svoje raňajky, obedy, súkromné chvíle, rande, priateľov. Jednoducho povedané, zdieľa sa tam úplne všetko. Aký to má ale vplyv na vzťahy? Nie príliš dobrý. Ženy žiarlia, muži rovnako a to aj napriek tomu, že jeden druhému dôverujú. Niet sa čomu čudovať, keď majú pred očami neustále niekoho, kto pre nich môže predstavovať dokonalosť.

Pozlátko, ktoré si tam na seba ľudia dávajú je síce krásne, no môže ničiť psychiku nejednej ženy. Určite sa ti už stalo, že si pristihla priateľa ako lajkuje nejaké fitnessky, modelky, alebo známe influencerky v bikinách. Ako si sa cítila? Asi nie moc dobre.

sociálne siete
zdroj: Pexels/Vera Arsic

Klasický lajk, neskôr môže byť ohník na príbeh a už to začína. Sociálne siete vykresľujú životy, ktoré chceme, aby ostatní videli, ale nie také, aké naozaj sú. Tu sú 3 dôvody, ktoré ti môžu zničiť vzťah, ak sa necháš týmito sieťami pohltiť.

Porovnávanie

Všetky máme z nejakého dôvodu tendenciu porovnávať sa. Tá je krajšia, má väčšie prsia, má krajšiu postavu, hustejšie vlasy … vedeli by sme pokračovať donekonečna. Sociálne siete iba podporujú porovnávanie sa, nakoľko tam vidíš aj ženy a ľudí, ktorých by si bežne nestretla. A to môže viesť k žiarlivosti, a následne k hádkam, či nedôvere.

Nejde však len o výzor, ktorý ti môže robiť vrásky na čele. Môže ísť aj o obyčajné vzťahy. Tvoja známa pridáva príbehy z dovoleniek, na ktorých si užíva s priateľom. Ďalšia zdieľa neustále darčeky od muža. Tretia ukazuje, akí sú strašne šťastní, zaľúbení.

A tieto veci ani nemusia byť pravdivé, ale už to máš v hlave a podvedome ťa to nabáda k tomu, že tieto veci budeš vyžadovať od priateľa. A už tu zase môžu vzniknúť hádky, nakoľko si sa nechala oklamať falošnosťou sociálnych sietí a pseudošťastia niektorých párov.

Interakcie

Nevinný lajk, náhodné kliknutie na srdiečko, je len na tebe, kde je tvoja hranica. Niektorým ženám nevadí ani to, keď si píše jej chlap s inou. Ak ti to nevadí a veríš mu na 100 %, zaslúžiš si potlesk. Avšak neustále chatovanie či lajkovanie, môže na jeden alebo druhej strane spôsobiť myšlienku, že je za tým niečo viac. A opäť môže vzniknúť konflikt. Lebo z nevinného písania si o počasí, sa stalo denné písanie si o programe počas dňa.

Láska medzi partnermi
zdroj: Pexels/Dima Valkov

Kontrolovanie

Si žiarlivka, nevadí, ale pristihla si sa, že každú chvíľu zapínaš niektorú sociálnu sieť a kontroluješ, kedy bol tvoj drahý prihlásený? No, to už trochu ako problém znie. Neustále kontrolovanie partnera spôsobí opäť len hádky, nedôveru a v tvojej hlave šarapatu, že čo tam asi robí a s kým si píše. Nehovoriac o tom, keď si ešte vyšší level a hľadáš, komu dal lajk, koho nového si pridal, alebo kde sa práve nachádza. To teda vášmu vzťahu naozaj nepomáha.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating