pinterest.com

Poznáš tie výroky „Ona nepotrebuje hrdinu, sama ním je.“ alebo „Načo nám sú muži, keď to zvládneme sami?“

Dnešný článok chcem poňať trochu inak. Chcem vám pripomenúť, prečo je úplne oukej, ak potrebujeme pomoc a že je úplne v poriadku „byť feministkou“ a mať muža. Pod pojmom „feminizmus“ si väčšina ľudí predstavuje ženu, ktorá nenávidí mužov, nenosí podprsenky a neholí sa. Ak si však feminizmus vygoogliš a prečítaš zopár normálnych článkov, dozvieš sa, že je to označenie pre rôzne hnutia a politické smery zamerané na postavenie žien v politickej, ekonomickej, sociálnej i súkromnej sfére. Vzniklo koncom 19. a začiatkom 20. storočia.

Feminizmus je presvedčenie, že ženy a muži by mali mať rovnaké práva a možnosti. Feminizmus neznamená neznášanie mužov, a preto som sa rozhodla podporiť jeden článok, ktorý vám možno otvorí očí a pomocou neho pochopíte, že feminizmus nie je stelesnením nenávisti.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: weheartit.com

Dnešná doba nás „núti“ byť ženou, ktorá je samostatná, o všetko sa postará, zarobí tisícky mesačne a do toho si dá večer víno vo svojom luxusnom byte a deti jej budú žrať nervy až od 40-tky. Máme sa učiť sebaláske, byť stále progresívny a musíme „makať“.

Sebaláska je úplne v pohode, pokým si však neodháňaš okolo seba ľudí, respektíve mužov a neberieš sa ako stredobod vesmíru. Potom sa čuduješ, prečo sakra nevieš nájsť niekoho, kto je normálny a bude ťa podporovať. A nie, toto nie je hejt na nikoho.

Nedávajme to, prosím, za vinu ani dnešnej dobe, ani feminizmu, ale nám. My sa prispôsobujeme, my sa učíme, my sa rozhodujeme. Je to náš život, preto je potrebné rozhodnúť sa, čo chceme. Ak chceme kariéru, nech sa páči. Ak chceme mať deti  v 20-tke, majme. Ak nechceme muža, nemajme ho. Či sme naozaj až také nezávislé a sebestačné, na to si musíme odpovedať každá sama. Na nadpis článku neexistuje jednotná odpoveď. Ak sa cítime príjemne v tom, čo žijeme, je to úplne v poriadku. Ak cítime, že potrebujeme teraz pauzu od všetkých vzťahov, je to v poriadku. Žime tak, ako to cítime.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: weheartit.com

Úprimne si myslím, že odpoveďou na všetko, je láska. Láska je potrebná pre každé pohlavie, pre muža i ženu, v akejkoľvek podobe. Je síce fajn byť sebestačným človekom, predsa len, dnešná doba to vníma ako vzor moderného človeka, avšak k peniazom a sláve sa večer nepritúliš. Je dôležité si uvedomiť, že každý z nás, aj ten najväčší introvert, potrebuje lásku. Potrebuje priateľa a niekoho, kto ho bude chápať a na koho sa môže spoľahnúť.

Nech tvoje srdce nestvrdne a nech si šťastná. To ti prajem.

„Najkrajšia vec na nej bola jej nádej, ktorú nosila vo svojom srdci. Takíto ľudia premenia všetko, čoho sa dotknú, na lásku.“

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: pinterest.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating