Prvé rande – niekto sa naň neskutočne teší, pretože konečne spozná toho druhého aj „naživo“, iný má strach, lebo je to celé „naslepo“. Keď sa nám niekto páči, chceme, aby to isté cítil aj smerom k nám. Snažíme sa spraviť najlepší dojem, aj napriek tomu, že nami pulzuje veľká nervozita. A z úst nám lezú nesmelé slová či vety, ktoré sme si tak trocha prikrášlili.

Nebudeme sa tváriť, že sa nám to nestalo. Jednoducho, chceme sa prezentovať v tom najlepšom svetle a tak vyťahujeme len pozitíva. Lenže, čo ak nechceme strácať čas s niekým, kto možno za to nestojí, no na prvom rande to nemáme šancu zistiť? Skús svojho nápadníka potrápiť nasledujúcimi tipmi a uvidíš, že ho spoznáš oveľa lepšie!

7 otázok

Ak máš už od začiatku pocit, že sa obaja hanbíte alebo vám jednoducho trápne viazne komunikácia, navrhni hru 7 otázok. Každý z vás bude mať počas rande právo opýtať sa na niečo len 7-krát, a teda si poriadne premyslí, čo to bude. Vďaka výberu otázok niečo zistí nie len on o tebe, ale aj ty o ňom.

Uvidíš, či ho zaujímajú materiálne veci, či myslí na budúcnosť alebo len na zábavu, … veď si to skús. Čo ti o ňom napovie, ak sa ťa opýta na to, čo si myslíš o aktuálnej politickej situácii? O ňom to značí, že má v daných veciach prehľad a aktívne sleduje svet okolo seba, navyše, zrejme patrí k intelektuálnejším ľuďom, ktorí sa radi nad vecami zamýšľajú.

Keď sa ťa zase opýta, akú hudbu rada počúvaš, môže to znieť, že len hľadá niečo spoločné, no nezaujímajú ho podstatné veci, ktoré možno hľadáš práve ty.

Červená a zelená

Ako sme už spomenuli, každý si na rande „nasadí“ svoju najlepšiu masku, aby mal šancu na nejaký vzťah. Lenže my nemáme čas strácať čas, však? Zahraj sa s ním na úprimnosť a sebareflexiu vďaka zeleným a červeným vlajkám. 

Každý z vás nech povie 3 veci, ktoré by jeho možný partner mohol vo vzťahu oceniť, niečo, čo si myslí, že je jeho plusom, a teda zelenou vlajkou. Ťažšie to bude s tou červenou, ktorá by mohla znamenať aj stopku. Musia byť 3 a opakujeme, musia sa týkať jeho osobnosti vo vzťahu.

Nezaujíma nás, či je milý, rád sa učí nové veci alebo rád hrá hry. Ide o veci ako žiarlivosť, tolerantnosť, či je rodinne založený, či dokáže pri partnerke robiť kompromisy, … to, čo od neho môžeme čakať ako partnera.

To alebo tamto?

Otázkami si ho už pekne potrápila, no ešte nie je koniec. Ak ti predošlé tipy prišli odvážne, skús s ním niečo ľahšie. Tu sa dá využiť dobre známa hra, kedy sa budeš pýtať na 2 veci a človek, ktorý ti odpovedá, bude musieť v rýchlosti vybrať iba jednu, ktorá sa mu viac pozdáva. Znie to zábavne a nevinne, no keďže sa odpovedá rýchlo, nebude sa zamýšľať nad tým, či ťa oklame, aby ťa ohúril.

Dom alebo byt? Deti alebo zvieratá? Divadlo alebo kino? Piatok v klube alebo Netflix doma? More alebo hory? Svadba alebo sloboda? Tu máš stovky možností, stačí, ak si pomyslíš na to, čo máš rada, vyberieš k tomu niečo opačné a uvidíš, ako veľmi sa budete zhodovať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.