Medzi mužmi a ženami je niekoľko zásadných rozdielov.

Ženy dokážu o svojich problémoch rozprávať neustále, takmer každý deň, zatiaľ čo muži sú na tom opačne. Tí sa radšej medzi sebou rozprávajú o športe ako o problémoch vo vzťahu, ako ženy. Obidve pohlavia používajú medzi sebou vlastný jazyk, ktorému rozumejú iba oni. Jediný rozdiel spočíva v tom, že ženy sú emotívnejšie ako muži a tak dokážu viac vyjadriť svoje pocity. Preto sa niekedy môže stať, že je tvoj chlap ticho, alebo máš dokonca pocit, akoby ťa prestal počúvať. Je možné, že za týmto jeho nezáujmom stojí niekoľko dôvodov. Tu je 10 z nich.

Nerozumie tvojim požiadavkám

Ženy sú väčšinou ovplyvňované emóciami a zvyknú chodiť okolo horúcej kaše. Naopak muži dokážu povedať na rovinu, čo vlastne chcú. Ženy sú racionálne bytosti, ktoré slovami vyjadrujú svoje pocity. Nikdy neprejdú rovno k veci, čo mužom neuveriteľne vadí. Tí sa potrebujú dostať k pointe a je im jedno, či svojimi slovami niekoho zrania. Naopak nežnejšie pohlavie si dáva pozor na to, čo povie a snaží sa podporiť všetkých vôkol seba.

Ovládol ho stres

Umenie konverzácie spočíva nielen v počúvaní ale najmä porozumení. Muži pri konverzácii so ženami majú pocit, že sa ich polovičky snažia na nich vybaliť všetky svoje emócie. Pretože zmýšľajú inak, sú takýmto správaním šokovaní. Pociťujú frustráciu. Tento problém nedokážu za nič na svete vyriešiť. Cítia sa byť napadnutí a v ich vnútri panuje obrovský stres, ku ktorému sa pridajú ďalšie emočné nepokoje, kvôli ktorým nedokážu počúvať svoje partnerky.

Ženy chcú dohodu

Väčšina žien sa v priebehu dňa musí vysporiadať s miliónmi problémov. Sú matky, podnikateľky, manželky, zamestnankyne a musia zastávať ešte dosť veľa ďalších pozícií. Niekedy chcú uznanie od svojich partnerov za všetku prácu, ktorú vykonávajú pre druhých. Chce cítiť, že je potrebná pre svojho muža a neberie ju ako samozrejmosť. Muži sa musia však potýkať počas dňa so svojimi vlastnými problémami. Pokiaľ od nich žena chce radu, dohodu či uznanie, sú totálne stratení.

Ženy nechcú, aby ich muž menil

Muži takmer všetko radi opravujú. Chcú vyriešiť takmer každý problém svojej partnerky, dokonca aj vtedy, ak ona sama riešenie nepožaduje. Túžia po jej šťastí a tak sa snažia vyriešiť čokoľvek, čo ju trápi aj za cenu toho, že sa ona sama úplne zmení. Pokiaľ však žena nebude vo vzťahu sama sebou a muž ju zmení, vzťah nebude fungovať.

Myslí na niečo úplne iné

Robí jednu činnosť, no mysľou je úplne niekde inde. Nevie sa sústrediť, má v ušiach slúchadlá a absolútne ťa nevníma. Muži sa ťažšie sústreďujú na jednu vec, ak robia niekoľko činností naraz. Majú jednoducho svoj vlastný svet, ktorému nikto nechápe. Ak sa s ním chceš porozprávať, buď k nemu láskavá.

Kontroluje svoje emócie

Láska má mnoho podôb. Jeden deň chceme vyletieť do oblakov, inokedy sa pýtame sami seba, či nás partner naozaj ľúbi. Bolestné spomienky nám vytvárajú problémy s dôverou a myslíme si, že chlap k nám žiadnu lásku nepociťuje. Je to len z toho dôvodu, že sa snaží kontrolovať si svoje emócie. Ak sa žena pýta, na to, ako sa cítia, majú pocit, že ich otravuje. A to neznášajú.

Príliš ho ho otravuješ

Priznajme si, väčšina žien dokáže rozprávať o svojich problémoch celý deň. Chlapi nemajú radi, ak sa ich spýtaš na názor, no pokiaľ sa ti nepozdáva, začneš ho presviedčať o tej svojej pravde. Skáčeš mu do reči, čím sa stávaš naozaj otravnou. Pamätaj na to, že by si ho mala v prvom rade počúvať a nie zhadzovať vtedy, ak sa ti niečo znepáči.

Robíš všetko naraz

Ženy dokážu robiť viacero vecí naraz. Umývajú riad, popritom kŕmia deti či varia večeru. Svojmu partnerovi pri týchto činnostiach rozprávajú, aký mali deň v práci a prečo ich šéf zase vytočil. Toto mužov mätie. Ak sa s ním chceš porozprávať o niečom dôležitom, odlož všetku prácu a rozprávajte sa v pokoji. Pretože muž ťa môže zle pochopiť.

Príliš klebetíš

Chlapa netrápi, čo mala nejaká speváčka oblečené a či vyzerá Angelina Jolie lepšie ako ty. Je mu ukradnuté, prečo sa tvoja kamarátka háda s frajerom alebo že si tvoja šéfka kúpila nový Mercedes. Chce sa s tebou baviť o vás dvoch, o vašom spoločnom živote a nie o niekom druhom. Nudí ho to.

Všetko berieš vážne

Ak sme v strese, pobehujeme z jednej miestnosti do druhej a všade za sebou nechávame veci. Tvoj partner na teba len neveriacky zíza s nohami vyloženými na gauči. Nedokáže pochopiť tvoje konanie a prečo všetko berieš tak vážne. Muži nemajú radi paniku a preto sa jej snažia vyhnúť.

 

Zdroj: powerofpositivity.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.