Muž objíma ženu zozadu

Milujúci partner je niekto, kto ťa podrží v tých najťažších chvíľach tvojho života. Miluje ťa a neodíde od teba ani vtedy, keď si to budeš (v hneve) želať. Odpozoruje, že je to povedané v návale zlosti a skôr sa ťa bude snažiť upokojovať, ako nechávať napospas osudu.

Tieto vety dokáže vysloviť len skutočne milujúci partner, preto dôsledne počúvaj. Ak ich započuješ od toho svojho, čaká vás svetlá budúcnosť. Máš po svojom boku niekoho, kto ti takéto veci bude hovoriť? Ak áno, máš naozaj veľké šťastie.

„Milujem ťa a nepotrebujem k tomu dôvod.“

Hovorí sa, že kto miluje a vie prečo, nemiluje úprimne. Skutočne je to pravda, preto keď ti partner povie, že pre lásku nepotrebuje dôkaz, ver mu. Miluje ťa úprimne a vyzerá to tak, že by vám to mohlo vydržať. Ak by na to mal dôvod, jeho láska by nebola bezpodmienečná. A chcela by si chodiť s mužom, ktorý ti dáva len samé podmienky? Asi nie.

Láska medzi partnermi
zdroj: Pexels/Ольга Солодилова

„Nemilujem ťa pre tvoje telo, ale aj s tvojím telom.“

Pravá láska sa nepozerá na vzhľad, ale na dušu. Keď je tvoj priateľ s tebou len preto, že pekne vyzeráš, spĺňaš (náročné) normy spoločnosti a máš na sebe make-up, nie je to správne. Takýto dôvod pre vzťah je plytký a čoskoro by ste sa rozišli. Ak ťa však miluje takú, aká si, aj s tvojím telom (hoci nie je najkrajšie na svete), vieš, že jeho láska sa nikdy nestratí.

„Som na teba nahnevaný, ale chcem to vyriešiť.“

Milujúci partner rieši problémy vo vzťahu ako dospelý človek. Samozrejme, že sa raz za čas pohádate, to je úplne normálne. Dôležité však je, že priateľ, ktorý ťa úprimne miluje, ti o tom nebude klamať a bude to chcieť vyriešiť. Nikdy nepôjdete spať nahnevaní, ale všetko si pred spánkom vydiskutujete.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating