Akú vlastnosť muži na ženách milujú
Unsplash/Jonathan Borba

Dôvera má byť v každom vzťahu jedným z jeho základných pilierov. Žiaľ, v mnohých prípadoch to vôbec nie je pravda. Buď je to tak nastavené od začiatku, alebo sa jeden časom prestane tomu druhému úplne zdôverovať. Je však ťažké niekoho milovať, ak netušíš, či mu môžeš veriť. Strach zo sklamania a zrady ti totiž môže zlomiť srdce.

Naopak, ak nájdeš niekoho, pri kom sa môžeš úplne otvoriť bez toho, aby si sa bála sklamania, potom si našla človeka, ktorý stojí za vážny záväzok. Vďaka nasledujúcim trom veciam zistíš, či je aj tvoj partner naozaj ten pravý.

Aj on ti hovorí o všetkom

Prvý znak toho, že medzi vami panuje rovnaká dôvera z oboch strán, že aj on ti hovorí o všetkom. Od bežných každodenných maličkostí, až po svoje tajné sny, príbehy z minulosti, aj nepríjemné a bolestivé spomienky. Takéto veci vytiahneš len pred niekým, komu môžeš zveriť bez obáv všetko a na oplátku uchováš jeho tajomstvá u seba aj ty. Nedokázal by zradiť to, čo k nemu cítiš, pretože vie, aké to je, keď si zraniteľná.

Vždy to hrá s tebou

Keď nastane situácia, že v spoločnosti viacerých ľudí zaklameš, on ťa nezradí tým, že na teba krivo pozerá či ťa „opravuje“. Jednoducho pochopí, že ti o niečo ide a ako tvoj správny parťák sa do tejto hry zapojí. Rovnaké to je aj vtedy, keď presne viete, čo si ten druhý myslí len vďaka tomu, že sa na seba pozriete.

Je to, akoby si chodila naozaj so svojou druhou polovičkou, s ktorou si rozumieš aj bez slov. Takéto prepojenie je veľmi vzácne a je ďalším znakom, že vaša dôvera je určite vzájomná.

Čo mu povieš, to neposúva ďalej

Ani svojej mamke, ani svojmu najlepšiemu kamarátovi, ani mu to z úst „omylom“ nevybehne pred spoločnými známymi. Ty v hĺbke svojho srdca vieš, že mu môžeš veriť, aj keď máš občas pochybnosti, ktoré však nie sú potvrdené. Ak ti navyše nikdy predtým nedal dôvod na to, aby si žila v neistote, potom musíš tieto myšlienky ihneď zahodiť za hlavu.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating