Ktosi raz povedal, že pravá láska dokáže v človeku prebudiť to najlepšie, čo sa v ňom skrýva. To, čo človek nikdy neukazoval navonok, to, za čo sa možno občas aj hanbil. No keď má pri sebe tú správnu osobu, chce byť tou najlepšou verziou samého seba. Aby ju mohol odovzdať svojej polovičke a ukázať svetu, kto v skutočnosti je.

Zaľúbený človek nenesie v sebe nič zlé, práve naopak, všetko je zrazu ružové. Nemá dôvod hnevať sa, držať v sebe zlosť, krivdiť, robiť iným zle, je úprimne šťastný a to ovplyvňuje každý jeho krok, rozhodnutie i myslenie. Ten, kto to zažíva prvýkrát, sa môže zľaknúť. Zrazu je schopný a ochotný robiť veci, z ktorých sa kedysi vysmieval. Začne sa báť toho, či sa navždy nezmenil.

Muž objíma ženu
zdroj: Pexels/Eko Agalarov

Pravá láska ťa ale nezmení

Nie. Nikto a nič nedokáže zmeniť tvoju podstatu. Avšak, určité situácie, zážitky či iné vplyvy okolia, medzi ktoré patrí rozhodne aj láska, z teba vytiahnu naozaj všetko. Keď sa v tvojom srdci skrývalo dobro, ktoré si si strážila, budeš ho chcieť rozdávať okolo seba. Keď si kvôli egu potláčala iné vlastnosti, pre svojho partnera ho dáš bokom a ukážeš mu celú svoju zraniteľnú podstatu. Presne tak, budeš úplne odhalená a to ťa môže desiť.

Pravá láska ovplyvní nie len celý tvoj svet, ale aj teba samotnú. Pocity dokonalého šťastia sa budú miešať s prirodzeným strachom o to, že to raz všetko môže zmiznúť. A ty budeš robiť všetko preto, aby sa to nestalo. Aj keby to mali byť veci, o ktorých by si ešte pred pár mesiacmi tvrdila, že ich naozaj nikdy v živote nespravíš. Tak veľmi sa s tebou city budú zahrávať.

Dievča a chlap sa smejú
zdroj: Pexels/Vitor Lima

Možno sa bude zdať, že si kvôli láske stratila rozum, no srdce ti vždy povie pravdu. A v srdci sa predsa nikdy neskrýva nič zlé. Je to miesto plné pochopenia, úcty a čistých citov. Úlohou vzťahu je odhaliť ich a dokázať ti, že je v poriadku, keď ich odhalíš aj navonok. I keby mali byť raz zranené, stojí za to nebáť sa a byť vďaka partnerovi tou najkrajšou polovičkou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.