Si pripravená prečítať si toto? 

Pravda bolí a to veľmi často. No prosím, nezatváraj pred ňou oči, pretože aj keď je niekedy krutá, pomôže ti urobiť z teba lepšiu ženu a silnejšiu osobu. 

Nikto nie je skutočne tak veľmi zaneprázdnený, aby ti nemohol odpísať

Ten muž alebo tvoja kamarátka nie sú až tak veľmi zaneprázdnení, ako hovoria. Vždy majú čas ti odpísať, či už na správu na facebooku, na esemesku alebo na email. Ak ti neodpovedajú, je to preto, pretože sa tak rozhodli a nie je pre nich prioritou odpísať ti. Čím skôr si to uvedomíš, tým to bude pre teba lepšie.

zdroj: pexels.com

Každý má svoje vlastné záujmy na prvom mieste

Bez ohľadu na to, ako bude k tebe každý milý, láskavý alebo starostlivý. Vždy bude mať človek na starosti svoje veci, povinnosti a záujmy, pred tými tvojimi.

Nikdy sa nebudeš páčiť úplne všetkým

Pravda je, že nie je možné páčiť sa všetkým ľuďom na svete. Aj keby si bola krajšia, chudšia, vyššia, brunetka alebo ryšavka, aj keby si mala v škole samé áčka, aj keby si vedela lepšie variť. Vždy tu bude niekto, kto ťa bude kritizovať.

Svet ti nedá zadarmo vôbec nič

Môžeš byť múdra, zaujímavá, najlepšia v práci, ale nikdy nebudeš mať nárok na niečo, čo je zadarmo, pretože nikdy nebude nič zadarmo. Môžeš urobiť len dve veci: stráviť svoj život tým, že sa na to budeš sťažovať alebo môžeš ísť do sveta, zdokonaľovať sa a všetko si to poctivo zaslúžiť.

zdroj: unsplash.com

Definujú ťa tvoje činy, nie tvoje slová

Môžeš stráviť celý deň doma tým, že si budeš predstavovať seba ako lepšiu osobu, ale kým sa nedostaneš von a nezačneš robiť zmeny, v skutočnosti sa nič nezmení. Pamätaj, na konci dňa si hodnotená tým, čo si urobila, nie tým, čo si povedala.

Nikto tu nie je na to, aby pomohol práve tebe

Nikto ti nepríde do života „na bielom koni“ a nepomôže ti s tvojimi problémami. Ak chceš vidieť vo svojom živote zmenu, všetko záleží len na tebe. Musíš chcieť ty sama, iní ti nepomôžu.

 

Zdroj: themindsjournal.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.