Jedna známa mi pred časom povedala, že je príliš náročná vo výbere mužov, a preto sa nemôže usadiť. Vybudovať si s niekým dlhodobý a fungujúci vzťah. Opýtala som sa jej, prečo si myslí, že je náročná. Chcela som vysvetlenie.

Odpovedala, že je náročná, lebo by chcela partnera s určitými vlastnosťami, záujmami, pohľadom na svet. Len som na ňu nechápavo pozerala.. to je predsa úplne normálne alebo?

Nerozumiem tomu. Žena, ktorá vyniká, vo svojej práci je odborníkom, je poctivá a svoju prácu miluje. Žena, ktorá sa dokázala po rozchode s dlhodobým partnerom osamostatniť, nájsť si vlastný byt. Žena, ktorá sa o seba príkladne stará, venuje sa fitness a má milión koníčkov. Žena, ktorá je usmievavá, milá, príťažlivá..vie čo chce od života a čo očakáva od partnerského vzťahu.. Je náročná?

Je náročná, keď chce v živote lásku, rešpekt, porozumenie? Keď chce, aby ju niekto miloval takú, aká je s chybami, ktoré má?

31491931801_e004b32187_k

foto: thoughtcatalog.com

Myslím si, že to nieje náročnosť, byť si vedomá svojich kvalít a hľadať podobné u človeka, s ktorým by chcela prežiť svoj život. Výber životného partnera nie je jednoduchý. 90 % tvojho života ovplyvní tvoj partner.

Nelám si hlavu nad tým, či si alebo nie si náročná. Dôležité je, že presne vieš, čo chceš. Počkaj, hľadaj alebo si len užívaj život. Neupúšťaj zo svojich nárokov. Si jedinečná bytosť, ktorá na sebe každý deň pracuje, tak k sebe pusť, len človeka, ktorý to ocení, nedávaj nikomu zľavy. Zaslúžiš si to najlepšie.

cover foto: pexels.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife