Častokrát sa stáva, že z priateľstva vznikne láska. O takej sa hovorí, že je skutočnejšia, keďže sa obaja navzájom už lepšie poznajú a nie sú zaslepení nejakým klamstvom. Človek vie, čo má ten druhý rád, ako sa správa a aj cez všetky jeho nedokonalosti, ktoré sú mu už známe, sa zamiluje.

Môcť milovať svojho priateľa je veľké šťastie. Ale čo ak so vzťahom príde sklamanie? Čo ak vaše priateľstvo už nebude ako pred tým? Čo ak práve láska vás po čase navždy rozdelí a prídete o skvelého priateľa?

To sú veci, ktorých sa určite podvedome bojíš, ak si sa ocitla v podobnej situácii. Najmä, ak ste naozaj dobrými kamarátmi. Možno vaše priateľstvo trvá dokonca roky, a niekde v hĺbke duše ste cítili, že by ste chceli niečo viac, no okolnosti vám neprijali. A teraz stojíte pred otázkou – zmeniť bozkom priateľstvo na vzťah?

Je to veľký risk. Občas prináša sľúbený zisk a občas sklamanie.

Celé vaše budúce šťastie stojí na tom, že si to musíte dobre premyslieť. A veľa, naozaj veľa, sa spolu otvorene rozprávať. O tom, čo cítite, o tom, ako si predstavujete váš vzťah, o tom, prečo vám to tak klape, ale i o tom, čo by ho mohlo zničiť.

Ak je tam viac mínusov ako plusov, naozaj chcete riskovať, že už vaše priateľstvo nebude nikdy ako predtým? Pretože okrem lásky stratíte aj jedného kamaráta. Možno ste však tí dvaja šťastlivci, ktorí si raz budú môcť povedať, že si vzali svojho najlepšieho priateľa.

Keď obaja dobre viete, že vaše city ste schovávali dosť dlho. Keď viete, že sa tak dobre poznáte, a aj napriek tomu sa milujete. Ak ste vždy spolu vychádzali, zažili dobré i horšie chvíle, a vo väčšine vašich najlepších spomienok sa ten druhý nachádza.

Pretože spolu ste si prešli všeličím, a vaše priateľstvo to zakaždým len posilnilo. Boli ste tu vždy jeden pre druhého, mohli ste si povedať čokoľvek, radili ste si, pomáhali si. Ak je to tak, máte šťastie, pretože môžete milovať osobu, o ktorej viete, že to s ňou myslíte naozaj vážne.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.