Slobodná mamička

Slobodné matky majú v živote výzvy, ktorým čelia v každodennom živote. Okrem zabezpečenia potrieb svojich detí často balansujú aj s túžbou po romantickom vzťahu. Ako teda dosiahnuť harmonický balans medzi randením a starostlivosťou o dieťa? Každá slobodná mamička by ho mala nájsť.

Možno to poznáš aj ty. Prežila si nešťastný rozchod s partnerom, ktorý tentokrát mal byť ten pravý. Mali ste spolu byť navždy, no čosi sa pokazilo a vy ste si dali zbohom. Lenže, medzi vami boli aj spoločné deti. Ty, aj ony ste sa už z toho stihli dostať a možno si si povedala, že máš chuť znovu začať randiť. Ale ako vyvážiť čas medzi tým a starostlivosťou o deti?

Tu je niekoľko užitočných rád pre slobodné mamičky, ktoré hľadajú lásku a zároveň si chcú udržať pevnú rodinnú základňu.

Ako začať randiť ako slobodná mamička?

1. Priorizuj svoj čas

Rozdeľ svoj čas efektívne medzi prácu, starostlivosť o dieťa a vlastný osobný život. Stanov si jasné priority a neboj sa povedať „nie“ žiadnym aktivitám.

dedina alebo mesto
zdroj: Unsplash/Jessica Rockowitz

2. Zapoj dieťa do procesu

Romantické rande s dieťaťom môže byť výzvou, no neboj sa ísť vonku s potenciálnym partnerom aj so svojou ratolesťou súčasne. Tak, aby možno spoznala aj svojho budúceho ocka. Zorganizujte spoločné aktivity, ktoré si môžete spolu vychutnať, a vytvárajte si príjemné rodinné zážitky.

3. Plánuj kvalitný čas pre seba

Každá matka si zaslúži odpočinok. Plánuj si pravidelné prestávky, kedy sa môžeš venovať iba sebe. To môže znamenať relaxačný večer, knihu, alebo čokoľvek, čo ti prináša potešenie. Detičky môžeš zatiaľ „odložiť“ k starým rodičom. Alebo sa venuj sebe, keď spia.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating