Nikdy nezabudni, že skutočná láska stojí za čakanie. Skutočná láska nie je nič, čo musíš urýchliť. Nie je to niečo, čo by si mala prinútiť pracovať. Pretože pravá láska je vzácna. Je to posvätné. Nie je to niečo, čo by ste a odhodiť. 

Skutočná láska je zriedkavá. Je to lesklý diamant vo svete plnom kamienkov. Skutočná láska má byť ocenená. Má ťa pohltiť. Nie je to niečo, na čo by sme sa mali pozerať. Nie je to niečo, čoho sa treba báť alebo sa bojíš. Nie je to niečo, z čoho môžeš zutekať.Pretože pravá láska neopúšťa.

Možno ti chýba tvoj ex, kto zlomil tvoje srdce. Možno ti chýba chlapík, s ktorým ste sa stretli v bare pred pár mesiacmi. Možno ti len chýba potreba cítiť a milovať.

„Skúsenosť učí, že podstatou lásky nie je to, že sa pozeráme jeden na druhého, ale že sa pozeráme rovnakým smerom.“ – Antoine de Saint-Exupéry

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: weheartit.com

Nikdy už nebudeš rovnaká. Pretože skutočná láska zostáva. Nebliká. Nie je krehká. Je to brnenie. Skutočná láska ťa pozdvihne. Pravá láska ťa udrží, keď to najviac potrebuješ. Skutočná láska vstúpi do tvojho života vtedy, keď to budeš najviac potrebovať. Aj ty si ju zaslúžiš.

Prosím, pochop, že pravá láska stojí za čakanie. Nenechaj sa ponoriť do niečoho, čo bude dočasné. Neuspokoj sa s priemerom.

Vy všetci. Možno ste boli v minulosti zranení. Ale nebojte sa nájsť niečo reálne. Niečo skutočné. Nebojte sa mať pocity. Nebojte sa čakať na pravú lásku. To je skutočné. A stane sa to. Musíte len vydržať. Čakať. Dúfať. A veriť. Veriť tomu. A veriť, že si to zaslúžite.

Počkajte prosím. Vy všetci. 

„Keď niekoho milujeme, stáva sa naša láska reálnou a zjavnou len vďaka vynaloženej námahe – vďaka tomu, že pre niekoho urobíme krok naviac alebo prejdeme celý kilometer. Láska vždy stojí úsilie; bez námahy sa k nej prísť nedá.“
– Morgan Scott Peck

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.