Najčastejšie zlozvyky

Meškanie

Čas každého z nás je vzácny, a to by si si mala uvedomiť. Ak sa s niekým dohodneš na stretnutí, nemeškaj, pretože tým dávaš najavo, že si danú osobu nevážiš. Ak sa to stane raz či dvakrát, dá sa to ospravedlniť, ale nemala by si to robiť pravidelne. Ľudia by ťa mohli považovať za nezodpovednú. Buď všade aspoň o 5 minút skôr.

Časté žiadanie o pomoc

Na požiadaní o pomoc nie je nič zlé, ak sa to nezneužíva a naozaj s niečím potrebuješ pomôcť. Nemôžeš to ale zneužívať pri každej situácii. Musíš pochopiť, že ostatní ti nemusia alebo nemôžu byť stále k dispozícii a tvoje neustále žiadosti ich môžu unavovať a obťažovať. Najmä ak si to v skutočnosti ani nevážiš a berieš to ako samozrejmosť.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ODZADU SK (@odzadu.sk)

Snaha byť v centre pozornosti

Možno máš rada pozornosť iných a užívaš si, keď si hviezdou večera. Niekedy to ale môže pôsobiť veľmi sebecky či povýšenecky, pretože na iných kašleš a nedáš im žiadny priestor. Snaž sa byť pozorná k ostatným ľuďom a užívať si nejakú udalosť bez toho, aby si bola stredobodom pozornosti.

Neustále telefonovanie

Ak si medzi inými ľuďmi a ty stále telefonuješ alebo sa hráš na mobile, môže ich to otravovať. Určite im to je nepríjemné, pretože nevedia, ako sa pri tebe majú správať. Nehovoriac o tom, že je to drzé, pretože tak dávaš najavo, že ťa vôbec nezaujímajú a nie si schopná venovať im svoju pozornosť.

Tak čo, ktoré zlozvyky sa týkajú aj teba? Prečítaj si aj náš starší článok, v ktorom nájdeš najhoršie veci, ktorých sa súčasná generácia dopúšťa. A keď sa ich chceš zbaviť, prečítaj si naše tipy od psychológov.

Tridsiatka je vek, z ktorého majú mnohé ženy obavy a myslia si, že po prekročení tejto magickej hranice sa všetko začne meniť. Samozrejme, k horšiemu. To tak ale nemusí vôbec byť, pretože ide o najkrajšie roky, ktoré môžeš vôbec prežiť. V našom nedávnom článku nájdeš 12 dôležitých vecí, ktoré by si mala do 30-ky stihnúť, aby si si mohla povedať, že nemrháš životom.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife