Mladá žena

Tridsiatka je vek, z ktorého majú mnohé ženy obavy a myslia si, že po tejto začarovanej hranici sa všetko začne meniť. Samozrejme, k horšiemu. To tak ale nemusí vôbec byť, pretože ide o najkrajšie roky, ktoré môžeš vôbec prežiť. Mala by si vedieť, čo od života chceš a ako by si to najradšej dosiahla. Vieš, čo by si mala stihnúť do 30-ky? 

Kým sa ale k tridsiatke dostaneš, mala by si si svoj život upratať. Ak chceš byť naozaj šťastná a spokojná, je dôležité, aby si prežívala každý jeden deň naplno a aby si sa netrápila vecami, ktoré aj tak nedokážeš ovplyvniť alebo zmeniť.

V tom by ti mohli pomôcť nasledovné veci, ktoré by si si mala dovtedy uvedomiť. Ak si budeš môcť pomyselne odškrtnúť tieto míľniky, ktoré máš za sebou, vedz, že žiješ plnohodnotný život a mnohí ľudia by ti ho mohli iba závidieť.

Žena má šťastný život
zdroj: Pexels/Thiago Schlemper

Schválne sa vyhýbame láske, pretože tú môžeš nájsť v 18, 25 alebo aj 30. Zamerajme sa skôr na to, čo môžeš ty sama ovplyvniť svojimi rozhodnutiami a skutkami.

Koľko vecí zo zoznamu „čo stihnúť do 30-ky“ už máš úspešne za sebou a ktoré ťa iba čakajú?

1. Mala by si poznať svoju hodnotu a mať vybudované zdravé sebavedomie. To ti pomôže vo všetkých oblastiach života.

2. Spoznaj svoje koníčky, záľuby a vášne a pravidelne sa im venuj. Vždy si urob čas sama pre seba, aby si sa mohla venovať tomu, čo máš rada.

3. Osamostatni sa od svojich rodičov. Buď nezávislá žena, ktorá sa môže spoľahnúť sama na seba.

4. Maj poriadok vo svojich financiách. Mala by si mať aspoň jeden sporiaci účet, na ktorom si budeš vytvárať rezervy. Nikdy nemôžeš minúť všetko, čo zarobíš.

5. Zdravý životný štýl je to, čo naozaj potrebuješ. Nebuď k svojmu telu ľahostajná, jedz trochu zdravšie a viac sa hýb.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife