Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Aj keď nie som nadšená z toho, že je tohtoročná séria Hier o tróny za nami, nedočkavo sa už teším na ďalšiu. Ľudia v mojom okolí sa v poslednom čase začali deliť na dve skupiny: na tých, ktorí tento seriál milujú a nedajú naň dopustiť a na tých, ktorí nevideli ani jeden diel. Nič medzi neexistuje.

Jedným z dôvodov, prečo mám Game of thrones rada, je fakt, že sa v ňom objavuje veľa výrazných ženských postáv. Mojou najobľúbenejšou je Daenerys, mladá svetlovlasá dievčina, ktorá vládne drakom, armádam a zakrátko možno celému svetu. Hrá ju anglická herečka Emilia Clarke, ktorú môžeš vidieť  napríklad vo filme Predtým ako som ťa spoznala. Veľmi rada na tejto seriálovej hrdinke obdivujem kostýmy a sledujem, ako sa postupne jej odev mení pod vplyvom prostredia či postavenia. Za kostýmami pre seriál je výtvarníčka Michele Clapton, ktorá sa podieľala na väčšine odevov pre prvých päť sérii. Všetky sú výnimočné pre svoje detailné vypracovanie a spojitosť s dejom. Každému kusu odevu je venovaná pozornosť, obsahujú odkazy na rodové znaky, zvieracie motívy či charakteristické črty konkrétnych postáv.

Kostýmy Daenerys sú väčšinou jednofarebné, majú nápaditý strih a dominujú im výrazné doplnky, ako sú napríklad náhrdelníky a brošne, odkazujúce na drakov.  A práve tie sa stali inšpiráciou pre spoluprácu značky MEY Designs s Michele Clapton. Vytvorili kolekciu ručne robených šperkov, medzi ktorými sú prstene, náramky, náušnice, ale hlavne nádherné masívne ozdoby na krk, ktoré akoby pochádzali priamo z garderóby Daenerys. Aj keď podobných šperkov, odevov a predmetov je na trhu mnoho, táto kolekcia nesie oficiálnu „pečať“ HBO. Michele v nedávnom rozhovore naznačila, že jej spolupráca so značkou by mohla v budúcnosti pokračovať. Môžeme tak dúfať vo viac inšpirácii seriálovými postavami.

Ak si vernou fanúšičkou Hier o tróny, spríjemni si čakanie naďalšiu sériu  týmito krásnymi šperkami. Tie z vás, ktorým sa seriál doteraz vyhýbal, možno zistíte, že stojí za to si ho pozrieť.

01

foto: usmagazine.com

02

 

04

03

05

foto: bestproducts.com

08

07

06

foto: mey.london
cover foto: bestproducts.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista