instagram.com/madisonmaltbyphoto

Miluješ, ale láska ti nie je opätovaná. Partner ťa viac trápi, ako robí šťastnou a ty aj napriek tomu zostávaš vo vzťahu, ktorý nefunguje. Nemáte spoločnú reč, prestali ste spolu tráviť čas a o veľkej láske, ktorá medzi vami bola na začiatku, už len snívaš, keď sama večer zaspávaš. Napriek tomu, váš “vzťah” neustále existuje. Prečo?

Trápiť sa v nefunkčnom vzťahu nie je ozajstné šťastie a aj napriek tomu, že si nevieš predstaviť byť bez neho, skús svoj život prehodnotiť. Chceš mať partnera, ktorý ti bude dokazovať svoju lásku, ktorý si ťa bude vážiť a ty budeš pri ňom žiariť ako slnko v ten najteplejší letný deň. Alebo chceš zostarnúť s niekým, kto ti nikdy nebude dávať toľko pozornosti, koľko si naozaj zaslúžiš?

Si vo vzťahu, máš vedľa seba partnera, no chýba vám lásku. Zanedbáva ťa, nepreukazuje ti dostatok citov, dokonca máš pocit, že tam niekde má aj milenku. V spoločnosti si ťa drží od tela, pomocou žartov a zvodného smiechu balí všetky baby naokolo aj napriek tomu, že ty stojíš vedľa neho a pripadáš si menejcenná.

Byť vo vzťahu, ktorý prestal fungovať, je zbytočné trápenie. Aj napriek tomu, že ho stále (aj po tých všetkých urážkach, po tom ako s tebou manipuloval, ako si ťa nevážil a podkopával tvoju sebalásku) miluješ, odíď od muža, ktorý ti nedokáže dať to, čo potrebuješ. 

Tým, že obaja sa držíte niečoho, čo niekedy bolo krásne, ale dnes je to čistá hrôza, sa obaja oberáte o šťastie a možnosť ozajstnej lásky. Preto je oveľa lepší nápad ukončiť to v mieri, ako sa rozísť v hneve a nervoch. Zostať priateľmi, ktorí budú už len spomínať na krásne chvíle a poučia sa zo vzťahu, ktorý už nechcú nikdy zažiť. 

Buď radšej krásnou expriateľkou, s ktorou sa nebude báť stretnúť kvôli hysterickým scénam, ktorá bude vyzerať dokonalo, šťastne a bez pochýb najlepšie za posledné roky. Ak ťa mal naozaj rád, aj napriek tomu, že sa nedokázal správať, tak ako by si si zaslúžila, bude sa aj on tešiť z tvojho šťastia. Pochopí, že ste konečne mohli vyjsť z nefungujúcej bubliny, nájsť šťastie a lásku, ktorú si obaja zaslúžite.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating