Muž so ženou sa hádajú

V dnešnej dobe je tlak na nájdenie životného partnera väčší než kedykoľvek predtým. Sociálne siete, filmy a televízne relácie nám často ukazujú ideálne vzťahy, ktoré sa zdajú byť dosiahnuteľné pre každého. Preto nie je prekvapujúce, že niektorí ľudia sa často ocitnú v nevhodných vzťahoch, len aby sa vyhli osamelosti. Niekedy je ale lepšie byť single, než v takomto nefunkčnom partnerstve. 

Ak máš po svojom boku chlapa, ktorý robí nasledovné veci, mala by si sa nad vami dvoma zamyslieť. Naozaj ti stojí za to trápiť sa len preto, aby si nebola sama? Byť single pritom vôbec nemusí byť také zlé, ako sa to na prvý pohľad zdá. Takto by ideálny vzťah rozhodne nemal vyzerať.

Nedodržiava svoje slovo

Jednou z najdôležitejších vecí v akomkoľvek vzťahu je dôvera. Ak partner neplní svoje sľuby a nesplní to, čo povedal, že urobí, môže to váš vzťah vážne ohroziť.

Celý rok single
zdroj: Unsplash/Brooke Cagle

Kontroluje ťa

Ak ťa partner neustále kontroluje, sleduje každý tvoj krok a obmedzuje tvoju slobodu, ide o znak toxického vzťahu. Nikto by nemal byť nútený cítiť sa ako väzeň vo svojom vlastnom živote. Radšej byť single a mať kontrolu nad svojím osudom.

Nevenuje ti pozornosť

Vzťahy by mali byť o vzájomnej podpore a pozornosti. Ak partner dlhodobo ignoruje tvoje potreby a váš vzťah sa stáva jednostranným, je to jasný signál, že je čas ho ukončiť. Každý si zaslúži byť s niekým, kto nám venuje čas a pozornosť.

Neuspokojuje ťa emocionálne

Vzťahy by mali byť zdrojom emocionálnej podpory a pohody. Ak ti partner spôsobuje neustály stres, úzkosť alebo depresiu, je to varovný signál. Radšej sa s ním rozíď a začni pracovať na svojom vlastnom emocionálnom zdraví.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating