Pexels/cottonbro

Mysleli sme si, že to po pár týždňoch celé prehrmí, no musíme s tým žiť už niekoľko mesiacov. Koronavírus ovplyvnil naše životy a zmenil ich od úplných základov. A áno, ťažko sa mi to priznáva, ale už niekoľko mesiacov som single.

Ľúbostný život počas pandémie nie je zrovna jednoduchý. Podniky sú zavreté, nemáš ísť kam na rande a v podstate ani nemáš kde spoznať nových ľudí. Online zoznamky tu síce sú, ale skúšala si si už niekedy nájsť chlapa práve takto?

Ja som to skúsila a bolo to hrozné. Písali mi samí divní chlapi, ktorí sa zjavne doma príliš nudili a najlepšiu možnosť videli v zháňaní fotiek od zúfalých žien na internete.

Keďže ešte aj pracujem z domu, môj kontakt s inými ľuďmi sa zredukoval na úplné minimum. Jediné, čo mi pomáhalo, bol pravidelný kontakt s priateľmi cez videochat. Pravidelne sa ma snažili podporovať a upokojovali ma, že si niekoho určite nájdem. Nachvíľu som im aj uverila, no potom som z toho rýchlo vytriezvela.

Chcem ti len povedať, že je úplne v poriadku, ak sa cítiš, že ten vzťah teraz potrebuješ. Je úplne normálne, že máš pocit, že ti niečo chýba a že nemôžeš byť šťastná. Možno si aj vystrašená, pretože sa bojíš byť sama. Všetkými týmito pocitmi som si prešla aj ja. Až kým som nepochopila, že túto moju situáciu môžem brať za príležitosť.

Nechcem, aby to znelo ako klišé, aj mne to trvalo pochopiť niekoľko mesiacov. Za ten čas som zjedla tony čokolády a zmrzliny, v ktorých som sa snažila utopiť svoj žiaľ. Bože, aká som bola len hlúpa.

Áno, aj ja som si prešla tými štádiami kváskovania, pečenia koláčov, učenia angličtiny a pozerania Netflixu. Na všetko som síce bola sama, no niečo som sa vďaka tomu všetkému naučila.

Dokážem vydržať a byť aj sama so sebou.

Tejto predstavy som sa vždy desila, no musím uznať, že sa mi časom trochu aj zapáčila. Mohla som si robiť, čo som chcela. Ak som mala chuť ležať celý deň v pyžame, nikto ma nekritizoval. Ak som nemala chuť v ten deň navariť, žiadny chlap ma neskritizoval. Jednoducho som si objednala cez donášku a bola som spokojná.

Netvrdím, že som nabrala obrovské sebavedomie a naučila som sa úplne milovať a zbožňovať samu seba. To mi ešte chvíľu potrvá. Ale som na najlepšej ceste k tomu, aby som bola naozaj vyrovnaná a spokojná so životom. Až teraz si uvedomujem, že vo vzťahu by sa mi to nepodarilo. Pretože vždy som taká, že svojho frajera uprednostňujem a dala by som mu aj to posledné. Aj na úkor samej seba.

Počas uplynulých mesiacov som na prvé miesto kládla seba a je to dobrý pocit. Nemysli si, že teraz chcem zostarnúť sama. Keď nájdem schopného chlapa, na vzťah sa teším. A vieš prečo? Pretože teraz už viem, že od neho nebudem musieť byť závislá, lebo sa budem báť toho, že ma opustí.

Teraz viem, že náš vzťah bude môcť byť rovnocenný a tak, ako budem dávať, tak budem očakávať, že budem dostávať aj späť. Aj ty by si to mala pochopiť a ak si teraz single, nezúfať. Nepodliehaj panike ani zúfalstvu ani ničomu podobnému. Snaž sa z tejto situácie vyťažiť maximum. Raz sa mi možno poďakuješ. 🙂

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating