Single žena

Mnohé ženy sa single života boja ako čert kríža. A pritom to vôbec nemusí byť také zlé. Veď si len predstav, že nik ťa nebude obmedzovať, nikomu sa nebudeš musieť prispôsobovať ani brať na neho ohľad a ešte si aj budeš môcť robiť to, čo sa ti zachce a kedy sa ti zachce. 

Možno si povieš, že to príliš zjednodušujeme, no naozaj by si sa nad tým mala zamyslieť. Život bez partnera, a teda byť single, ti môže do života priniesť týchto 7 výhod, ktoré stoja minimálne za zváženie.

Si momentálne slobodná a niekedy preto podľahneš melanchólií? Alebo si možno ešte zadaná, no v nefunkčnom vzťahu, z ktorého sa snažíš odísť. Nech je to akokoľvek, pokiaľ ti v šťastí bráni myšlienka, že byť single je hanba alebo niečo zlé, presvedčíme ťa, že to tak nie je.

Partnerský vzťah je nádherný, ak je šťastný a plný lásky. Ale dôležité je prv, aby si bola šťastná aj sama. Až potom môže byť to všetko ďalšie. 

Budeš mať viac času pre seba

Ak je žena vo vzťahu, svoje koníčky a záľuby často (aj nevedome) odsúva na vedľajšiu koľaj. Musí sa predsa postarať o partnera, domácnosť a podobne. Ak budeš single, môžeš robiť všetky veci, na ktoré si doteraz nemala čas. A môže to byť naozaj čokoľvek.

žena má sklony k narcizmu
zdroj: Pexels/Brenner Oliveira

Môžeš sa sústrediť na prácu

Dobrá práca ti môže priniesť aj lepší zárobok, a tým sa ti podarí rýchlejšie si našetriť nejaké úspory. Nie každá single žena sa automaticky stane karieristkou, ale budeš to mať ľahšie. Nikto ti nebude vyčítať, že si sa v práci zdržala dlhšie. Ale, samozrejme, netreba to s prácou preháňať a treba svoj život držať v rovnováhe.

Zdravý životný štýl

Ak žena ostane bez partnera, často sa vydá cestou zdravého životného štýlu. Pravidelné cvičenie doplnené prípravou zdravého jedla, na ktoré budeš mať čas. Lebo doteraz si často nestíhala pripraviť večeru, a tak to skončilo pri donáške nezdravého jedla.

cvičenie
zdroj: Pexels/Los Muertos Crew

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife