…nezabudni i na seba. Možno si povieš, že byť sama je otravou alebo si neustále unavená z otázok typu, prečo si nezadaná alebo ťa dokonca niektorí ľutujú. Vraj to raz príde. Jasné, že to príde! Ale netreba sa ľutovať.

To, že nemáš niekoho neznamená, že nie si pekná, že nie si dobrý človek alebo nie si príliš dobrá. Všetko má svoj čas a aj čakanie na toho pravého sa oplatí. Nebuď smutná, on príde. Treba najskôr spoznať samú seba, niečo sa naučiť i pochopiť, aby mohol prísť ten, ktorý bude žasnúť z teba!

zdroj: unsplash.com

Veľa žien či dievčat sa vrhnú do vzťahov bez rozmyslenia či preto, pretože nechcú byť samé. Je to hlúposť. Prečo nemôžeš byť skrátka nezadaná? Čo je na tom zlé? Si slobodná, môžeš hocikedy odísť, prísť, môžeš chodiť von s kým chceš. Ja nehovorím, že byť nezadaná je lepšie ako byť vo vzťahu, ale nezrúti sa ti celý svet, ak momentálne nikoho nemáš.

Možno len nie si pripravená na vzťah. Avšak ver, že ak príde ten pravý, budeš mimoriadne pripravená a všetko už pôjde samo. Možno sa len máš niečo nové naučiť, niečo nové spoznať, zažiť, pochopiť a ísť ďalej. Možno tvoj budúci nie je v tvojom meste, možno ho spoznáš v Ríme, kam si už tak dlho plánovala ísť a splniť si svoje sny. Možno ťa tam čaká, ale predtým chce, aby si si splnila svoje sny a nečakala naňho doma, pukance v ruke, kedy pozeráš všetky romantické komédie a modlíš sa za tvojho budúceho Goslinga či Reynoldsa.

zdroj: Photo by Kal Visuals on Unsplash.com

Život nás che vždy iba priučiť. Aj ten najhorší deň je nie len výzvou, ale i poučením do budúcna. A tak prosím ber aj to, prečo si „sama“ ako normálnu vec. Neznášam, keď sa mladé baby hneď hrnú do vzťahu, cítia sa osamelé, chcú niekoho milovať a vypisujú každému, chvália sa koľko s ním chodia a že je to láska na celý život. Prepáčte, ale smejem sa.

Chápem, že mladé dievčatá nemajú byť  prečo tak skoro vyzreté, ale práve že ja som si ten pocit slobody veľmi užívala a chápala som lásku ako tú, na ktorú jednoducho musíš počkať, aby stála zato. Zatiaľ som chodila von s ľuďmi, bavila sa, smiala a užívala života. A úprimne? Nemyslím si, že by som bola o niečo ukrátená, alebo že by som niektoré veci nestihla či zameškala.

 

Ak sa skoro vrhneme do vzťahu, už je to len začarovaný kruh a potom sa divíme, prečo sa nám naše vzťahy rozpadajú. Možno naozaj niekedy nie sme vyzreté na to a naša pripravenosť je len ilúziou.

Všetko v našom živote má istý zmysel a význam.

Ber to s rešpektom a  s nadhľadom.

Všetko má svoj čas.

I tvoja láska.

I On.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.