Pred 3 rokmi som cvičila. Nie kvôli chudnutiu. Ale kvôli spevneniu postavy, keďže som štíhla. A naozaj zodpovedne. 9 mesiacov tréningu, stravy, behaní a hlavne skutočného žitia naplno. Neskôr však prišli udalosti, kvôli ktorým som to nechala, čo ľutujem, keďže by som dnes bola asi niekde úplne inde. Avšak vždy je šanca na opätovný začiatok. Nestávalo sa mi ako niekedy teraz, že som sa zobudila ešte unavenejšia, ako som išla späť, či to, že som jedla ako teraz, samé blbosti. Poslednú dobu si so sebou beriem pár ľahších „chorôb“, viem byť i nervóznejšia a cítim, že deň nevyužívam naplno. Preto rozhodne začínam cvičiť, pretože:

Sa budem cítiť lepšie vo vlastnom tele – Oveľa viac som milovala svoje telo, keď som cvičila. Cítila som sa viac sebavedomejšie a bola som so sebou omnoho viac spokojná.

Budem mať viac energie – Nerobilo mi problém, vstať cez víkend o šiestej, keď som sa konečne mohla vyspať. Ráno som si išla zabehať, či len tak sa prejsť do  prírody. Celý deň som vydržala na nohách a deň som využila vždy naplno.

Budem jesť zdravšie – V zdravom tele zdravý duch alebo si to čo ješ, je neskutočná pravda ! Ja nehovorím, aby sme neustále do seba tlačili len šalátiky. Dá sa cvičiť a vidieť výsledky i pri vyváženom jedálničku, kedy si môžeš dať i čokoládku =)

Budem radostnejšia – Rozhodne som bola šťastnejšia! Vždy keď som mala problémy, som jednoducho išla do posilňovne a vždy som sa odreagovala. Po tréningu mi môj problém prišiel oveľa menší a zvládnutejší.

Budem viac namotivovaná – To, že som cvičila mi pomohlo vo viacerých smeroch. Viac som sa vedela „zapáliť“ pre danú vec, viac som vymýšľala isté projekty a bola som viac na seba hrdá, že dokážem byť i fit a pritom úspešná..

Budem viac sama sebou – Neuznávam moc babenky, čo prídu do posilky a hneď sa fotia na instagram vo vypasovaných značkových leginách a športovej podprsenke. Do posilky som si vždy obliekla čo som chcela v čom som sa cítila dobre. Neraz to boli obyčajné tepláky. A vôbec mi nevadilo cestou naspäť na ulici, že idem v teplákoch spotená. Pretože som bola so sebou spokojná. S mojimi výkonmi a so sebou. =)

Cvičenie nikdy pre mňa neznamenalo drastické diéty či odopieranie si sladkostí. Je to životný štýl, pri ktorom sa cítim lepšie, zdravšie a žijem oveľa lepšie! Milujme sa, doprajme si. I v cvičení.

foto: Kayla Snell

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness