Chodíte spolu už „nejaký ten piatok“, všetko vám vyhovuje, rozumiete si, poznáte sa a viete čo od toho druhého čakať. No bude to tak aj o 10-20 rokov? Ľudia sa menia a s nimi sa mení aj ich správanie.

Spoznali ste sa ako 16 roční a chodíte spolu už nejakých 5-8 rokov. Nezáleží, či ste v kontakte 24 hodín denne, alebo sa vídate len každý víkend. Zvykli ste si na určitý stereotyp a takto vám to vyhovuje. No dokedy?

Na strednej škole ste boli ešte deti. Jediná tvoja starosť bola, či je tvoj budúci frajer aspoň trochu priťažlivý a čo na neho povedia tvoje kamarátky. Prípadne – akého smajlíka máš použiť vo vašej komunikácii. No ľudia dospievajú a tak isto dospievaš aj ty.

Ani sa nenazdáš a budeš na vysokej škole. Noví ľudia, noví priatelia, všetko sa zmení. Len málo párikov túto „skúšku ohňom“ vydrží, no ak patríte medzi nich, je to super.

Nikdy sa ti však nestalo, že ťa zaujal niekto iný? Prípadne si si nikdy v myšlienkach nepredstavila, aké by to bolo s niekým iným? S niekým zo školy/z tvojho okolia/z práce? Nehovorím priamo o chodení a o láske, mohol ťa niekto zaujať aj fyzicky.

131510177

Ide o to, že každý raz začne premýšľať nad tým, aké by to bolo s niekým iným a či si spravila správne rozhodnutie. Chápem, že opustiť svoju súčasnú „istotu“ nie je jednoduché, trápenie ťa možno bude sprevádzať aj niekoľko mesiacov. No ak máte už teraz nezhody a hádky častejšie ako by sa patrilo, bude to stáť za to a jedného dňa, keď naozaj nájdeš zodpovedného a milujúceho partnera, si poďakuješ.

Manželstvo je seriózna vec, kde máš istotu, že keď tvoj frajer dospeje, nebude túžiť po niečom inom? Chápem, že toto sa môže stať v hocijakom vzťahu, no riziko je určite vyššie, ak si jeho prvé a jediné dievča. Poznám viac ako dosť prípadov, keď spolu dvaja chodili 8-9 rokov, vzali sa, mali deti, no po cca roku manželstva to ukončili. Dôvod? Vzali sa veľmi mladí, neuvedomili si, že život počas školy a rodinný život s povinnosťami je niečo úplne iné. Všetko je to o tom, že mladý človek a dospelý človek sú dve rozličné veci.

Ako v každom prípade, aj tu samozrejme existujú výnimky. Ak máš muža, ktorý za to stojí a si presvedčená, že ťa podrží do konca života, nevzdaj sa ho. Budem rada keď sa dozviem aspoň o jednom páriku, ktorému to naozaj fungovalo od školských lavíc až do smrti.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating