Muž objíma ženu
Pexels/Anastasiya Lobanovskaya

Ľudský a sociálny kontakt vôbec je pre nás veľmi dôležitý. Dokonca dôležitejší ako potreba jesť či piť. Vezmi si, napríklad ľudí po rozchode – nemajú odrazu žiadne potreby. Môžu jesť? Môžu piť? Je to emočne náročné obdobie, sme v stavoch, kedy pre nás skončil vzťah a teda aj šťastný život (aspoň pre jednu stranu).

Často som si sama kládla otázku, či rozchodom skutočne vzťah končí. Áno, sú chvíle, kedy to skutočne ďalej nejde a je to tak lepšie, … lenže ja hovorím o chvíli, kedy zo vzťahu neodíde ani kúsoček lásky. Kedy je to proste správny človek v nesprávny čas. A ujo vesmír vás na čas oddelí. Zachváti ťa bolesť v srdci, ktorá je azda jedna z najhorších na svete.

Pretože ten človek opustí tvoju realitu, ale zo srdca ho dostať nevieš. Najprv ťa to môže privádzať do zúfalstva a nenávidíš sa za to, že ho stále miluješ, pretože ti to spôsobuje bolesť. Potom to nejak prehrmí a ty sa zameriaš na seba. Život ide ďalej. Vráti sa ti chuť do jedla a do smiechu. Prestanú ťa bolieť spomienky, skôr už len hrejú ako piecka.

A ty si pomyslíš, že ten vzťah je už za vodou.

Lenže, čo tá prvotná emócia voči tomu človeku? Ostáva stále tak silná, že to s tebou zamáva viac, ako by si chcela len pri pohľade na fotku na internete, alebo keď zacítiš vôňu, ktorá sa ti s tou osobou spája. A ty sa opäť niekde v samote rozplačeš, pretože sa ti vynára opäť ten tichý hlások zo srdca, že toho človeka neuveriteľne miluješ.

Tak si makala na tom, aby si ten pocit udupala do zeme, potlačila, umlčala! Popieraš jeho existenciu. A čím viac ju popieraš, tým viac sa ti zdá, že ti ju srdce, ten fiškus, podsúva.

Skús to proste priznať. Vypíš sa z toho. Vykrič sa z toho! Dostaň to von a sama pred sebou uznaj, že na tom, milovať druhého, ktorý pre teba toľko znamená(l), vôbec nie je zlé. NIE JE NA TOM NIČ ZLÉ! Je to v poriadku. Tak ho miluj.

Ja cítim celým srdcom a myslím si, že dvaja sa k sebe môžu vrátiť. Ak to aj ty cítiš, že nie je koniec, tak len preto, že ešte skutočne NIE JE. Proste obaja potrebujete len čas na dozretie.

Vesmír ti nechce ublížiť. Máme svoje želania a jediné čo ON chce, je, aby sme to mali dokonalé.

Nebojme sa MILOVAŤ.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating