Sú veci, ktoré sa nerobia a ktoré sa nehovoria. Ak však hovoríš tieto vety až príliš často, nemôžeš sa čudovať, že je len málo ľudí, ktorí chcú s tebou tráviť čas. Ktoré sú to? 

„Ja neohováram. Len konštaktujem.“ Ak neustále hovoríš o druhých v prítomnosti tvojich priateľov, môže sa stať, že začnú mať pocit, že ohováraš aj ich pri druhých ľuďoch. Dávaj si naozaj pozor, čo a o kom hovoríš a skús zapracovať na tom, aby si čo najmenej klebetila, pretože to o tebe vypovedá veľa.

„Neviem sa kontrolovať a nechcem to ani zmeniť.“Ak si často výbušná a neustále sa nad niečim rozčuľuješ, nemôžeš sa čudovať, že ľudia s tebou nechcú chodiť von, pretože sa za teba hanbia, keď len stále hovoríš až príliš hlasno a taktiež nevedia, čo od teba čakať.

„Som dramatická, no to som skrátka ja.“– Ak si „drama queen“, nečuduj sa, že len málokto má na teba náladu. Ak stále niečo riešiť a robíš „z komára somára“, ľudí to prestane baviť, pretože na to nemajú nervy.

zdroj: unsplash.com

„Ok, končím s tebou.“ – Ak nevieš riešiť problémy a nevieš komunikovať, veľa dobrých priateľstiev ti nezostane. Nauč sa riešiť problémy a konflikty, pretože sa môže stať, že ti nikto z priateľov nezostane. Ľudia nie sú dokonalí, ide len o to, ako dokážu riešiť svoje chyby a ako sa postavia k veciam.

„Neviem sa ospravedlniť.“ – Ak sa nevieš ospravedlniť a jediné čo vieš, je sa zduť, popremýšľaj nad svojim správaním, pretože to môže ovplyvniť tvoje nielen partnerské a kamarátske vzťahy, ale aj tvoj pracovný život. Vedieť sa ospravedlniť a priznať si chybu je základ.

„Som šéfka.“ – Ak máš sklony, že musíš neustále niekoho dirigovať, ľuďom to môže začať vadiť a budú sa ti vyhýbať. Kto chce mať v živote človeka, ktorý ho stále manipuluje a koriguje?

„Čo je to dôvera a tajomstvo?“ – Ak neudržíš tajomstvo a nikto ti nedôveruje, tvoje priateľstvá nikdy nebudú harmonické. Ak ti niekto povie tajomstvo, je to preto, lebo ti dôveruje a chce pomoc. Ak svojho priateľa raz sklameš, túto dôveru navždy stratíš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.