Čo si vyjasniť na začiatku vzťahu

Koľkým nedorozumení a koľko nepríjemných situácií by sa vôbec nemuselo stať, ak by sa im dalo predísť však? Ak by sme to tušili, už vopred by sme urobili všetko preto, aby sme si to uľahčili. A to platí aj pre lásku. Každý by mal totiž vedieť, čo si vyjasniť na začiatku vzťahu. Vďaka tomu bude ľahšie vyhýbať sa zbytočným problémom a hádkam. 

V každom novom vzťahu, ktorý začneš, by si mala isté body, hranice, pravidlá, nazvi si to ako chceš, dať do pozornosti čím skôr. Aj keď sa ti to nemusí zdať relevantné, v budúcnosti sa za to sama sebe poďakuješ.

Trávenie voľného času

V prvých týždňoch ešte netušíš, ako, kde a kedy budete tráviť voľný čas. Či to bude výhradne len spoločne, alebo ho bude chcieť mať každý z vás len pre seba. Predstav si, že prvé mesiace budete ako čerství zaľúbenci nonstop spolu, no neskôr budeš chcieť vyraziť za svojimi záľubami aj sama. On by sa mohol uraziť, že už s ním nechceš byť.

Každý by mal vopred vedieť, čomu sa ten druhý venuje, kedy chce mať priestor len pre seba, a že do niektorých vecí by sa jednoducho nemal motať.

Veci, ktoré sú cez čiaru

Každý má niekde svoje hranice. Nevera. Klamanie partnerovi. Zásady vo vzťahu. Žiarlivostné scény. Vidina budúcnosti. Jednoducho, sú veci, ktoré by ste mali jasné stanovené už od začiatku.

Tie, na ktorých vám záleží, a cez ktoré už nejde vlak. Tak, aby bolo tomu druhému jasné, že ak niečo z toho poruší/prekročí/zradí, nemôže očakávať, že z toho „vyviazne“ bez následkov. Napríklad, ak tvoj chlap vie, že neveru neodpustíš, nebude mať právo tváriť sa šokovane, keď sa s ním rozídeš. Trochu drsný príklad, ale chápeme sa, že?

Vzťahy s priateľmi a rodinou

Nie len to, čo je medzi vami, ale aj to, čo máte inými, patrí do kategórie „čo si vyjasniť na začiatku vzťahu“. Nie je nič horšie, ako keď sa kvôli niekomu inému pohádate práve vy dvaja. Pretože máte na dané osoby a všetko s nimi spojené, iné názory.

Ak sa ti nepozdáva jeho kamoš, povedz mu to hneď, bude to lepšie, ako sa neskôr dookola naťahovať kvôli tomu, prečo s nimi nechceš ísť von.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating