Česká speváčka a aktuálna držiteľka titulu Česko Slovenská SuperStar Tereza Mašková zverejnila svoj nový singel O nás dvou. Novinku pre mladú interpretku zložili a nahrali Igor Timko a Zoli Sallai zo slovenskej skupiny No Name. O text sa postarala herečka Jana Kolesárová.

O nás dvou je pieseň o láske a o úskaliach, ktoré láska často prináša. Každý lásku vnímame inak, na základe našich skúseností. Pieseň dáva priestor premýšľať o tom, z čoho máme v láske strach a naopak, čo nás v nej motivuje,” priblížila skladbu speváčka.

Jedného dňa ma navštívili počas skúšok v divadle Igor Timko a Zoli Sallai z No Name s tým, že napísali novú pesničku, a boli by radi, keby som ju naspievala ja. Hneď mi ju pustili, ja som ju okamžite prijala a spolupráca bola na svete – celé sa to udialo neskutočne rýchlo,“ zaspomínala na začiatky jej singla Mašková, ktorá sa so skladbou dokázala okamžite stotožniť. „Keď mi ju pustili, nevedela som, čo povedať… Chcelo sa mi plakať aj sa smiať, pretože tá pieseň presne vystihovala to, čo som vtedy prežívala – strach z lásky, zmätenosť a zamilovanosť,“ vysvetlila.

Podľa frontmana No Name Igora Timka speváčka vdýchla skladbe život. „Terezke sme to dopoludnia pustili a v ten istý deň to naspievala s takou ľahkosťou a gráciou, že sa nebavíme o naspievaní songu, ale o vdýchnutí života pesničke O nás dvou… Každé slovo nabralo silu, významy začali do seba zapadať. Tereza je veľká speváčka, ktorá má dar, hlasom zhmotňovať emócie a vytvárať príbehy,“ zhodnotil spevák.

Muzikanti skladbu dokončili v speváčkinom domovskom štúdiu Creative Music House v Bratislave. Na finálnej podobe a produkcii Timko a Sallai spolupracovali s Tereziným manažérom, hudobným producentom Oliverom Žilákom. „Som veľmi rada, že som mala možnosť spoznať Igora a Zoliho. To, že sú skvelí muzikanti, všetci vieme, ale predovšetkým sú to veľmi srdeční a dobrí ľudia. Vážim si ich ako muzikantov a najmä ako ľudí,“ vyjadrila sa Mašková o svojich kolegoch.

Rodáčka z Ťrinca k piesni zároveň predstavila aj videoklip, o ktorého vznik sa postarali spoločnosť Imagine Visions na čele s režisérom Mariánom Martausom. Nakrúcali ho koncom leta v Prešove. Speváčka sa pritom podujala na kúpanie vo vode, ktorá mala len 10 stupňov Celzia, čo bolo podľa nej jediným náročným okamihom výroby klipu.

Po vydaní singla plánuje Mašková koncertovať a hlavne tráviť veľa času v štúdiu. Na jar 2020 chce totiž vydať svoj debutový album.

Tereza Mašková sa hudbe venuje od siedmich rokov, kedy začala študovať spev a klavír. Vyštudovala odbor muzikál na pražskom Konzervatóriu Jaroslava Ježka. Ako 14-ročná sa prebojovala do semifinále súťaže Československo má talent a v júni 2018 zvíťazila v súťaži Československá SuperStar. Svoj prvý album s výberom skladieb, ktoré spievala v Československej Superstar i s ukážkami zo šou Tvoje tvář má známý hlas, v ktorej po súťaži účinkovala, vydala 16. novembra 2018. Na konte má dva single New Me a Žár. V súčasnosti študuje odbor populárny spev a žije a tvorí v Bratislave.

Informácie agentúre SITA poskytla Adriána Čahojová z agentúry Soul For Show.

 

Zdroj: SITA

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.