Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Nerozumiem tým rečiam ohľadom jesene a zimy. Televízia, časopisy, fejsbuk, zapneš rádio a všade teraz iba o tom: dávajte si pozor, chrípka, angína, depresie…Jasné, imunita momentálne dostane zabrať, lebo prechod z horúčav do zimy, dažďa, vetra a podobne. Naozaj nič príjemné. Prečo však na to nepozerať z iného uhla, samozrejme lepšieho?
800x400-woman-bar-nightlife-single

foto: elitedaily.com

Napriek všetkému si myslím, že jeseň a zima majú aj viacero výhod. Poďme sa na ne pozrieť.

1, Zmena šatníka. Ja napríklad milujem bundy, šály, rukavice a podobné módne vychytávky na chladné obdobie. Už si iba vybrať to naj pre seba, aby si vyzerala štýlovo.

2, Bikiny a šortky môžme smelo odložiť do skrine, ergo už si nemusíš dávať taký pozor na to, čo zješ, veď pod bundou sa všetko skryje, nie ako v lete. S týmto bodom však opatrne, poznáme predsa staré známe: “ keď sa jar opýta, čo sme robili v zime…“

3, Keď sme už pri týchto fit dôvodoch, jesenné mesiace sú práve tie, kedy väčšine ľudí začína rutina, končia sa dovolenky a teda opäť makáme PRAVIDELNE vo fitku. Určite je to lepšia voľba ako tráviť večery pred televíziou či počítačom, takže len tak ďalej počas celej zimy.

4, Dlhé zimné večery. Čo s tým všetci majú, že nuda a depka. Dlhší večer – viacej času predsa. Oproti letu, kedy sme viacerí rozlietaní, v jeseni a zime sa akoby usadíme doma. A to môže byť aj na prospech ak ide o koníčky. Čo takto vytiahnuť gitaru či zošit s básňami, poviedkami? Alebo len tak navštíviť kamarátku, dať si pohár vínka, zasmiať sa spolu a porozprávať? Zima môže byť podnetom na objavenie nových obzorov.

5, Jesenná melanchólia. Ak na nás predsa len doľahnú „depky“, skúsme aj to využiť vo svoj prospech. Zamyslieť sa občas nad sebou, svojím životom nemusí byť na škodu. A kedy je na to vhodnejšia doba než práve počas dlhých zimných večerov?

6, Prídu dni, kedy sa nám nebude chcieť ani venovať hobby ani rozmýšľať nad zmyslom života. Vtedy proste a jednoducho zalezme do postele a vyspime sa do ružova!  Veď predsa za dlhých rozpálených letných nocí na také niečo nie je čas ani chuť.

To sú veci, na ktoré sa teším počas týchto nastávajúcich dní. Isto poznáte aj ďalšie možnosti využitia chladných večerov. Možno welnes, zimné športy a podobne. Ako pri všetkom, aj tu ide o náš uhol pohľadu. Môžme sa tešiť a využívať, čo nám daný čas ponúka alebo môžeme šomrať a očakávať jar v nádeje, že bude lepšie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife